Pielęgniarki nie chcą pracować za takie pieniądze. Placówki zawieszają usługi

Pielęgniarki nie chcą pracować za takie pieniądze. Placówki zawieszają usługi
Drukuj Skomentuj

Pielęgniarki nie chcą pracować za takie pieniądze – dociera z wielu placówek medycznych. Co zatem z usługą opieki długoterminowej? Czy jest zagrożona? Odpowiadamy.

Pielęgniarki nie chcą pracować. Wszystko przez niskie wynagrodzenia


Jak czytamy na portalu rynek zdrowia.pl,  zdaniem Magdaleny Osińskiej-Kurzywilk, prezeski Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym” , opieka długoterminowa nie udźwignie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników medycznych.


„Z wielu województw docierają do nas sygnały o aneksowaniu umów na pielęgniarską opiekę długoterminową bez uwzględnienia kosztów związanych z wynagrodzeniami dla pielęgniarek . Po likwidacji „zembalowego” pielęgniarki nie chcą pracować” - mówi prezeska Magdalena Osińska-Kurzywilk.

 

Czytaj również: Dodatki do emerytury po 65. roku życia. Zasady przyznawania


W wielu miejscach świadczeń nie pokrywała kosztów pracy personelu, biura i dojazdów do chorych i wiele placówek musiało się zamknąć. Problem ten dotyczył głównie wsi i małych miasteczek.


„W wielu przypadkach zainteresowani oświadczają, że przedstawione w aneksach stawki nie pokrywają kosztów bezpośrednich i pośrednich udzielania świadczeń medycznych w przedmiotowym zakresie zwłaszcza w kontekście zlikwidowania współczynników korygujących jako środków finansowych, mających służyć podwyższeniu wynagrodzeń” – mówi z kolei dr n. med. Iwony Markiewicz, Konsultant Wojewódzkiej Pielęgniarstwa Opieki Długoterminowej dla woj. śląskiego.

 

Sprawdź również: Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie


Uważa, że wkrótce może dojść do załamania systemu opieki w zakresie pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej, a co za tym idzie, wielu pacjentów naszego starzejącego się społeczeństwa, pozostanie bez opieki.

 

 


Źródło: rynekzdrowia.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!