Platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych do bloku

Platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych do bloku
galeria zdjęć (3) Drukuj Skomentuj

Życie osób niepełnosprawnych nie jest usłane różami. Budowa własnego domu, od podstaw, daje możliwość takiej aranżacji powierzchni, by uniknąć kłopotów z poruszaniem się. Jednak zamieszkanie w bloku to duże wyzwanie. Osoba niepełnosprawna musi zmierzyć się ze wieloma ograniczeniami. Nie wszyscy będą jej przychylni. Mogą pojawić się problemy ze strony innych mieszkańców, administracji. Przepisy prawa, na przykład budowlanego lub związanego z ochroną przeciwpożarową, mogą być różnie interpretowane. 

Życie pełne wyzwań

 

Poruszanie się na wózku inwalidzkim po mieście często jest bardzo trudne. Nierzadko trzeba prosić o pomoc obcych ludzi, ponieważ obecne bariery architektoniczne uniemożliwiają samodzielne pokonanie przeszkody. Powrót do domu powinien być prosty. Nic bardziej mylnego. Mieszkanie w bloku może być prawdziwym przekleństwem. Nawet jeśli w bloku jest winda, to już sam parter i wejście do budynku generują poważne problemy. Zazwyczaj klatki schodowe są bardzo wąskie, ciasne. 

 

Panuje przekonanie, że w dużych miastach osobom niepełnosprawnym żyje się łatwiej. Niektórzy są przekonani, że na przykład Warszawa to raj dla takich ludzi. Tymczasem nie jest to wcale takie oczywiste. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie podejście do sprawy i współpraca wszystkich zainteresowanych, to znaczy osoby niepełnosprawnej i administracji budynku oraz mieszkańców, ponieważ inwestycja może mieć wpływ na komfort ich życia. 

 

Warto przyjrzeć się jednej ze spraw, która została z sukcesem rozwiązana. Dzięki temu osoba niepełnosprawna może dzisiaj cieszyć się życiem i swobodnie opuszczać miejsce zamieszkania. Bohaterką sprawy jest starsza, niepełnosprawna pani. Nasza firma wyeliminowała bariery architektoniczne w piętnastopiętrowym wieżowcu, który mieści się w centrum stolicy Polski.

Konieczne okazało się zamontowanie na klatce schodowej platformy schodowej. 

 

Jeśli w bloku jest winda, nie ma większego znaczenia, czy osoba niepełnosprawna mieszka na drugim czy na dwudziestym piętrze. Kluczowe jest to, aby winda zawsze działała. Wszelkie awarie są ogromnym utrudnieniem. Wspomniana bohaterka mieszka na dziesiątym piętrze. Problemem okazało się, jak zwykle w takich przypadkach, wejście do budynku, czyli parter umiejscowiony dość wysoko. Zanim starsza pani znalazła się w windzie, trzeba było pokonać aż dziewięć bardzo wąskich schodów od drzwi wejściowych. Dodatkowo na dole i na górze ilość miejsca była bardzo ograniczona.

 

Wchodzenie po schodach

 

Dla przeciętnego młodego człowieka wejście po schodach, nawet jeśli w grę wchodzi kilka pięter, nie jest dużym wysiłkiem. Co innego dla osoby starszej. Trzeba jednak przyznać, że również ludzie młodzi chorują, są otyli, ulegają wypadkom. Dlatego w interesie wszystkich mieszkańców każdego budynku powinno leżeć to, by zlikwidować bariery architektoniczne. Nowoczesna winda w bloku to oczywiście duży plus takiego budynku, jednak poważną barierą są schody wejściowe. 


Nasz firma Windy Schodowe rekomenduje platformy schodowe marki Ascendor. Modele PLG7 i PLK8 doskonale nadają się do montażu w blokach. U wspomnianej niepełnosprawnej, starszej pani, idealnym rozwiązaniem okazała się platforma schodowa na torze krzywoliniowym, Ascendor, model PLK8. Przygotowanie oferty dla konkretnego klienta zawsze jest poprzedzone analizą oczekiwań oraz wizją lokalną. Tylko dzięki temu można zauważyć to, co jest najtrudniejsze w likwidacji barier. W przypadku starszej pani największym wyzwaniem okazały się schody, które miały tylko 106 cm w najwęższym miejscu. Bez trudu jednak można było zainstalować platformę Ascendor.

 

Po zamontowaniu platformy przychodzi czas, by złożyć wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i zwrócić się o dofinansowanie. Nasza firma udziela wszelkich potrzebnych informacji i wspiera w przygotowaniu dokumentów. Konieczna jest też współpraca z administracją budynku. Administrator prosi o oświadczenie rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Jednostka odpowiedzialna za montaż wystawia odpowiedni dokument, w którym poświadcza, że nie ma zagrożenia dla drogi ewakuacyjnej. Bezpieczeństwo ludzi zawsze jest najważniejsze. Ostatnim krokiem jest odbiór urządzenia przed UDT. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, aby raz na zawsze zlikwidować bariery architektoniczne.

 

Skontaktuj się z naszym ekspertem!

 

Zadzwoń, aby zapytać o szczegóły: +48 606 686 002, +48 692 44 94 74 i +48 698 132 056

lub wyślij wiadomość na adres: info@windy-schodowe.pl.

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!