Po raz pierwszy w Polsce: wszczepienie implantów ślimakowych nowej generacji

Po raz pierwszy w Polsce: wszczepienie implantów ślimakowych nowej generacji
Drukuj Skomentuj

Wszczepienie implantów ślimakowych nowej generacji miało miejsce 18 grudnia 2018 r. i zostało wykonane przez specjalistów Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.  Kierował nimi prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu (IFiPS) w Kajetanach. Zabieg został wykonany u dwóch pacjentów.

Implanty ślimakowe opracowane są w technologii Hassle Free MRI Cochlear Implant Technology. Przeznaczone są przede wszystkim dla seniorów, ale mogą być też wszczepiane osobom młodszym.

Z danych przedstawionych podczas konferencji prasowej wynika, że 75% seniorów po 70 roku życia wykazuje niedosłuch wpływający na codzienną komunikację z otoczeniem. Zaburzenia słuchu powodują problemy z funkcjami poznawczymi, jak również utrudniają porozumiewanie się z otoczeniem, a w skrajnych wypadkach prowadzą do społecznego wykluczenia.

 

Seniorzy korzystają głównie z urządzeń poprawiających słuch, ale coraz częściej decydują się na implanty słuchowe. Trend ten popierają specjaliści, którzy przekonują, że przy obecnym postępie w technice i chirurgii można pomóc prawie każdemu pacjentowi z niedosłuchem.

Źródło: www.rynekseniora.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe