Pobyt w domu opieki - ile kosztuje dom opieki w 2021?

Pobyt w domu opieki - ile kosztuje dom opieki w 2021?
Drukuj Skomentuj

Domy opieki prześcigają się w oferowaniu pensjonariuszom coraz to nowszych rozwiązań i udogodnień. Ile trzeba zapłacić za pobyt w domu opieki w 2021 roku? Podpowiadamy.

Cennik domy opieki 2021


Należy pamiętać, że cena za pobyt w domu opieki uzależniona jest od standardu danej placówki i oferowanej przez nią udogodnień. Jeśli więc zależy ci na pobycie w domu opieki, który oferuje swoim pensjonariuszom bogatą ofertę rehabilitacyjną, zapłacisz znacznie wyższą cenę. Zdecydowanie droższe będą też prywatne placówki.

 

Sprawdź również: 15. emerytura - czy należy spodziewać się świadczenia na święta?

 

W placówce prywatnej za pojedynczy pokój zapłacimy ok. 4 tys. złotych. Są jednak takie domy opieki, w których cena za miesięczny pobyt w takim pokoju wyniesie nawet dwa razy tyle. Jeśli zdecydujemy się jednak na pokój dwu lub trzyosobowy, za taki pobyt zapłacimy średnio około 2-3 tys. złotych.

 

Cenniki domów spokojnej starości 2021


Osoby decydujące się na stały pobyt w placówce z pewnością spotkają się z dużo bardziej atrakcyjną ofertą niż przy pakiecie pobytu krótkoterminowego. Za pobyt stały w pokoju jednoosobowym zapłacimy średnio od 3,7 tys. do 4,2 tys. Najtańsze pobyty tego rodzaju oferują placówki w województwie lubelskim oraz kujawsko-pomorskim. Najdroższe są pobyty w placówkach w województwie małopolskim oraz dolnośląskim. Za pobyt w pokoju dwuosobowym zapłacimy średnio od 3,4 tys. do 3,9 tys. Najtaniej będzie w domach spokojnej starości w Lubelskiem i województwie łódzkim. Miesięczny pobyt w pokoju trzyosobowym to koszt ok. 3,3-3, tys. Najtańsze placówki z takim pobytem znajdziemy w Lubelskiem, kujawsko-pomorskim oraz Lubuskiem.

 

Czytaj także: Emerytura stażowa - ile lat trzeba przepracować, by ją otrzymać?

 

Pobyt dzienny w domu spokojnej starości – cennik


Pobyt dzienny seniora w domu spokojnej starości waha się w granicach od 112 do 160 złotych. Z kolei za pobyt dobowy zapłacimy od 146 zł do blisko 200 zł. Warto mieć na uwadze, że im wyższy jest standard placówki, tym większy jest koszt pobytu. Nie warto jednak oszczędzać na zdrowiu i komforcie seniora. Zanim zdecydujemy się na pobyt w danej placówce, warto dokładnie sprawdzić, jakie opcje oferuje.


Źródło: KB.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!