Poduszka ortopedyczna - dlaczego jest tak ważna?

Poduszka ortopedyczna - dlaczego jest tak ważna?
Drukuj Skomentuj

Ból kręgosłupa jest problemem, który pojawia się nawet u młodszych osób. Przyczyną tego bólu jest siedzący tryb życia, przeciążenia i brak wygody w czasie snu. Sprawdź, jaką poduszkę wybrać i jakie korzyści można czerpać  z jej prawidłowego doboru.

Jak działa poduszka ortopedyczna?

 

Dobór odpowiedniej poduszki ma ogromne znaczenie dla ergonomii snu. Nie jest to jednak takie proste, a wtedy nie zapewnimy kręgosłupowi odpowiedniego wypoczynku. Dobrze dopasowana poduszka powinna podtrzymywać odcinek szyjny, wypełniając jednocześnie przestrzeń między karkiem łóżkiem. Jeśli podparcie pleców jest niewłaściwie, to mięśnie ciągle pracują, co wiąże się z ich ciągłym bólem i napięciem. W wyniku tego mogą pojawić się bóle głowy i szyi oraz drętwienie kończyn.

 

Poduszka ortopedyczna została stworzona tak, by kręgosłup zachował fizjologiczny kształt w czasie pozycji leżącej. Dzięki temu odcinek szyjny kręgosłupa zostaje odciążony, a napięcie mięśni przykręgosłupowych zniwelowane.

 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki ortopedycznej?

 

    • Rozpiętość barków

    • Twardość materaca

    • Pozycję snu

 

Poduszka ortopedyczna

 

Poduszki z pianki polecane są w działaniu profilaktycznym. Nie przylegają całkowicie do ciała i cechują się dobrą wentylacją. Z kolei poduszki ortopedyczne termoplastyczne, reagując na ciepło, dobrze dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i gwarantują jego podparcie.

 

Najlepiej wybrać poduszkę w specjalistycznym sklepie ortopedycznym po konsultacji ze sprzedawcą. 

 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!