Dom opieki i Centrum Rehabilitacji Elderis Polanica Zdrój

Lokalizacja:

Adres: Stefana Żeromskiego 26, Polanica Zdrój

Dom opieki i Centrum Rehabilitacji Elderis Polanica Zdrój

Dom opieki i Centrum Rehabilitacji Neurologicznej Elderis zlokalizowane jest w Dolinie Bystrzycy Dusznickiej w Polanicy Zdroju. Otaczająca przyroda i okolice Gór Bystrzyckich zapewniają spokój i korzystne warunki bytowe dla osób starszych podczas pobytów długoterminowych czy osób wymagających rehabilitacji neurologicznej.

 

W naszym ośrodku przez całą dobę opiekujemy się osobami starszymi, przewlekle chorymi, niepełnosprawnymi, chorymi na demencję czy chorobę Alzheimera. Przyjmujemy pacjentów niezależnie od ich stanu zdrowia. W naszym domu opieki opiekujemy się osobami poruszającymi się samodzielnie lub na wózkach inwalidzkich, a także osobami leżącymi, które potrzebują pomocy w codziennych czynnościach, takich jak higiena, potrzeby fizjologiczne, jedzenie, poruszanie się i spędzanie wolnego czasu.

 

Dom opieki w Polanicy-Zdroju jest przystosowany do swobodnego poruszania się po całym obiekcie, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przygotowaliśmy dla Państwa bogatą ofertę zabiegów i rehabilitacji. Posiadamy zaplecze rekreacyjne umożliwiające regeneracyjny wypoczynek i relaks.

 

Głównym atutem naszej placówki jest zaawansowana rehabilitacja neurologiczna. Nasz Lokomat to wysoce zautomatyzowana orteza do oceny i nauki chodu. Urządzenie to jest szczególnie polecane do terapii:

- Stany po udarze
- Stany po urazach rdzenia kręgowego
- Stwardnienie rozsiane
- Mózgowe porażenie dziecięce
- Choroba Parkinsona
- choroby zwyrodnieniowe stawów kończyn dolnych
- Rdzeniowy zanik mięśni

 

W ramach pobytu oferujemy naszym Pacjentom terapię zajęciową, która pomagaja im funkcjonować w życiu codziennym, np. przygotowywanie posiłków, ubieranie się, a także rozwija kreatywnie, artystycznie i usprawnia manualnie. Staramy się jak najlepiej wykorzystać wolny czas naszych Pacjentów oraz wspierać aktywne leczenie i rehabilitację. Naszym głównym celem jest stworzenie miejsca ciepłego, przyjaznego i swojskiego, co wyrażamy podczas wspólnego obchodzenia urodzin, imienin czy innych świąt.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 lub za pomocą formularza w zakładce "Kontakt" na naszej stronie.