Polecane domy seniora w woj. mazowieckim. Idealne na jesień życia

Polecane domy seniora w woj. mazowieckim. Idealne na jesień życia
Drukuj Skomentuj

Jesień życia to czas, w którym seniorzy zasługują na wszystko, co najlepsze. Warto zadbać więc o to, by wybrany dom seniora zapewniał bliskiej osobie wszystko, czego potrzebuje. Szukając odpowiedniej placówki, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podpowiadamy, co jest ważne w wyborze idealnego domu seniora i które obiekty na Mazowszu są godne zaufania.

Wybierając dom seniora dla bliskiej osoby, warto zwrócić uwagę na:

 

  • personel i zakres i opieki medycznej (dostęp do lekarzy specjalistów),
  • oferowane zabiegi,
  • wyżywienie dopasowane do potrzeb,
  • bezpieczeństwo i wygodę,
  • opinie i recenzje umieszczane w internecie.

 

Domy seniora w województwie mazowieckim – które warto wybrać?

 


Dom Seniora Willa Kalina zlokalizowany w miejscowości Konstancin-Jeziorna to doskonałe miejsce na jesień życia. Niezaprzeczalnym atutem jest nieduża odległość od Warszawy i fakt, że Konstancin-Jeziorna jest miejscowością uzdrowiskową, co ma pozytywny wpływ na seniorów. Dużą rolę odgrywa też przestronność i wygoda, którą oferuje obiekt. Znajdują się tam 33 pokoje jedno i dwuosobowe, a także 4 apartamenty, osobne łazienki, a w pokojach system przywoławczy i monitoring obiektu, co jest niebywałym atutem w kwestii bezpieczeństwa. Obiekt zapewnia też doskonałą opiekę i wykwalifikowaną kadrę. Nie brakuje tu ciepła rodzinnego. Organizowane są tu święta oraz różnego rodzaju uroczystości rodzinne i okazjonalne, między innymi na Boże Narodzenie, Wielkanoc, a także urodziny i imieniny.


Dom Aktywnego Seniora Biała Dalia to kolejny dom opieki w miejscowości Konstancin-Jeziorna. Wspaniale miejsce dla seniorów, którzy cenią sobie indywidualne podejście do każdego pacjenta, ale też zróżnicowane zajęcia kulturalno-oświatowe i aktywizację społeczną, fizyczną oraz psychiczną. Zdecydowanie nie jest to miejsce, w którym można się nudzić. Codzienne, relaksujące spacery w uzdrowiskowym parku z pewnością spodobają się tym, którym zależy na bliskości natury. Dom  Aktywnego Seniora Biała Dalia objęty jest programem pielęgnacyjnym, w tym leczeniem i rehabilitacją oraz zapewnia opiekę lekarzy, personelu medycznego i pomocniczego dostosowaną do każdego pensjonariusza.


Dom Pomocy Społecznej Rudzienko w Kołbieli
to kolejna propozycja warta uwagi. Seniorzy, którzy cenią sobie bliskość natury, z pewnością będą zadowoleni z faktu, że obiekt zlokalizowany jest blisko lasu, jednak niedaleko dużego miasta - Warszawy. To miejsce, w którym można poczuć się jak w domu, ponieważ istnieje możliwość urządzenia pokoju według własnych upodobań, co w innych domach opieki nie zawsze jest możliwe. Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych i jest przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, a nad bezpieczeństwem seniorów czuwa wykwalifikowana kadra. Warto wybrać to miejsce, jeśli seniorzy cenią sobie spokój i chcą poczuć namiastkę domu rodzinnego.


Dom Opieki Leonard w Warszawie
to miejsce idealne na jesień życia. Doskonała placówka dla rodzin, które chcą być blisko seniorów przebywających w całodobowych obiektach. Pobyt tutaj to również doskonała do zawarcia nowych przyjaźni i spędzenia miłego czasu wraz z odwiedzającą rodziną. Dużym atutem jest też doskonała komunikacja z miastem, a jednocześnie cisza i spokój w odległości od zgiełku. Seniorzy, którzy zdecydują się na pobyt w Domu Opieki Leonard, mogą liczyć na rodzinną atmosferę, a jednocześnie pomoc wykwalifikowanej kadry przez 24 godziny na dobę.

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!