Polecane domy seniora w woj. pomorskim. Najlepsze miejsca na jesień życia

Polecane domy seniora w woj. pomorskim. Najlepsze miejsca na jesień życia
Drukuj Skomentuj

Jesień życia to okres, w którym senior powinien dostać wszystko co najlepsze. Powinien skupić się na relaksie, ale i poznawaniu nowych ludzi, rozwijaniu swojego hobby, a przede wszystkim zdrowiu. Oto najlepsze domy seniora w województwie pomorskim.

Dom seniora – na co zwrócić uwagę?


Wybierając dom seniora dla bliskiej osoby, warto zwrócić uwagę na:

  • personel i zakres i opieki medycznej (dostęp do lekarzy specjalistów),
  • oferowane zabiegi,
  • wyżywienie dopasowane do potrzeb,
  • bezpieczeństwo i wygodę,
  • opinie i recenzje umieszczane w internecie.

 

Domy seniora w województwie pomorskim – które warto wybrać?


Dom Seniora Osieki zlokalizowany jest w nadmorskiej miejscowości – Osieki Lęborskie niedaleko takich dużych miast jak Gdynia, Gdańsk, Słupsk, co jest ogromnym plusem dla rodzin mieszkających w tych miastach. Seniorom oferuje przede wszystkim profesjonalną opiekę i poczucie bezpieczeństwa.  Pensjonariuszom gwarantowana jest całodobowa opieka wykwalifikowanego personelu, systematyczna opieka lekarska oraz rehabilitacja. Budynek przystosowany jest do tego, by każdemu seniorowi mieszkało się tam komfortowo. Wyposażony jest w windę i pozbawiony barier architektonicznych. Nie brakuje tu też jedno-,dwu- i trzyosobowych pokoi z własną łazienką. Na wyżywienie składają się tu trzy posiłki główne oraz dodatkowo drugie śniadanie i podwieczorek, z uwzględnieniem indywidualnych diet, zaleconych przez lekarza. Każdy senior, który się tu znajdzie, na pewno poczuje się zaopiekowany, a nie pozostawiony sam sobie. Na personel tego domu seniora można zawsze liczyć.


Dom Seniora Tęcza w Łapinie Kartuskim to kolejny warty uwagi dom seniora w województwie pomorskim. Funkcjonuje już blisko 25 lat, więc jest to placówka z tradycją. Ten dom dla osób starszych i niepełnosprawnych został zbudowany zgodnie z wymogami Unii Europejskiej, bez barier architektonicznych, znajduje się kwadrans od Gdańska, co jest zwykle dużym plusem dla rodzin seniorów. „Specjalizujemy się w opiece nad osobami z zespołem otępiennym, w tym z chorobą Alzheimera. Naszym celem jest zapewnienie domowej atmosfery i profesjonalnej opieki z poszanowaniem indywidualnych cech każdego człowieka” – czytamy. Ten dom seniora to nie tylko wykwalifikowana kadra chętna do pomocy i dbająca o zdrowie pacjenta, ale też domowa atmosfera i posiłki oraz rehabilitacja i zajęcia rekreacyjne. Nie sposób się tu nudzić.


Dom Seniora Pod Sosnami w Starogardzie Gdańskim to również strzał w dziesiątkę. Oddając seniora w ręce jego personelu, możecie być pewni, że zapewni mu on  komfortowe warunki pobytu, opiekę lekarską, rehabilitację, opiekę duszpasterską, a także rodzinną atmosferę. Nie brakuje tu udogodnień dla osób starszych – nowoczesna winda, czy przemyślane rozwiązania ułatwiające poruszanie się po obiekcie. Nie brakuje też takich pomocy jak łóżka sterowane elektrycznie, czy wyposażone w materace przeciwodleżynowe. Na każdego seniora czeka tu też indywidualny program zajęć rehablitacyjnych, terapii zajęciowej oraz organizacja czasu wolnego. A co najważniejsze, dla rodziny z dalszych zakątków Polski, znajduje się tu apartament gościnny, który pozwoli na dłuższe spędzenie czasu razem.


Dom Opieki Seniora Lublewo w Lublewie Gdańskim
– 10 kilometrów od Gdańska - to już ostatnia propozycja, którą warto rozważyć. Dużym plusem jest fakt, że jest to kameralny budynek, więc każda z 12 kobiet tu mieszkających, będzie miała zapewnione maksimum uwagi personelu. Znajdują się tu pokoje 1,2 i 3-osobowe wyposażone w instalację TV Wi-Fi oraz kameralny ogród do dyspozycji seniorek. Ponadto do dyspozycji pensjonariuszek znajdują się liczne sprzęty medyczne, które umożliwiają codzienną egzystencję. Nie brakuje też zajęć aktywizacyjnych – zarówno sportowych jak i intelektualnych. Miejsce dla siebie znajdą tu zarówno osoby w pełni sprawne jak i te w pełni leżące. To azyl dla każdej kobiety potrzebującej uwagi i ciepła.

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!