Polecane uzdrowiska nizinne dla seniorów

Polecane uzdrowiska nizinne dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Mieszkacie w centralnej Polsce i poszukujecie sanatorium, którego lokalizacja nie zmusi Was do podróży na drugi koniec kraju? Przejrzyjcie poniżej opisane przez nas uzdrowiska położone na nizinach.

Sanatorium Uzdrowiskowe Wrzos

 

 

To uzdrowisko oferuje swoim kuracjuszom bardzo komfortowe warunki w przestronnych i ładnie wyposażonych wnętrzach. Sanatorium Wrzos, które mieści się w Ciechocinku otwarte jest na przyjęcie osób niepełnosprawnych, o czym świadczy nie tylko brak barier architektonicznych, ale także 40-letnie doświadczenie pracowników. Każdy z przybyłych tutaj gości może liczyć na fachową i troskliwą opiekę ze strony personelu medycznego. Ośrodek proponuje seniorom bardzo szeroki zakres wykonywanych zabiegów, a ponadto może pochwalić się wygodną i odpowiednio wyposażoną bazą hotelową. Przyjeżdżający tutaj pensjonariusze z pewnością odczują miłą i serdeczną atmosferę panującą w obiekcie, który przedstawi im interesujące propozycje spędzenia wolnego czasu. Warto wspomnieć, że sanatorium specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, reumatycznych, układu krążenia, a także układu oddechowego.

 

Kontakt:

ul. Leśna 2

Ciechocinek

54 283 32 21

 

Sanatorium MSWiA Orion

 

 

Sanatorium Orion położony jest pomiędzy dwoma największymi ciechocińskimi parkami - Zdrojowym i Tężniowym, dzięki czemu posiada on znakomitą lokalizację. Wypoczywający tutaj seniorzy nie muszą nawet przechodzić przez ulicę, jeśli chcą dostać się do Tężni, będącej najsłynniejszą atrakcją Ciechocinka. Uzdrowisko oferuje swoim gościom 324 miejsca noclegowe w pokojach 1, 2 oraz 3-osobowych o różnym standardzie. Każdy z nich został zaopatrzony we własny węzeł sanitarny, a także w telewizor LCD, Wi-Fi, czajnik, telefon oraz komplet ręczników. Kuracjusze pełnopłatni mogą skorzystać z całodziennego wyżywienia w formie szwedzkiego bufetu. Na terenie obiektu znajdziemy kawiarnię, laboratorium z ofertą pełnego zakresu badań diagnostycznych, salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny, kaplicę ekumeniczną, jak również salę konferencyjną. Ponadto, w cenie opłaty za pobyt w sanatorium jest też bilard i tenis stołowy. Za dodatkową opłatą można wypożyczyć rower i kijki do nordic walking.

 

Kontakt:

ul. Warzelniana 1

Ciechocinek

54 283 91 00

 

22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny

 

 

Ten nowoczesny obiekt znajduje się w otoczeniu pięknego lasu z alejkami spacerowymi, a także w pobliżu autostrady, co umożliwia kuracjuszom dogodny dojazd do miejsca wypoczynku. Szpital zaprasza do skorzystania z leczenia uzdrowiskowego na podstawie skierowań z Narodowego Funduszu Zdrowia, z pobytów leczniczych prywatnych, rodzinnych, świątecznych oraz ofert okazjonalnych. Ponadto, obiekt organizuje także turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON oraz PCPR i dysponuje własną bazą zabiegową skomunikowaną z częścią hotelową, która oferuje szeroką gamę zabiegów leczniczo - rehabilitacyjnych, z wykorzystaniem naturalnych produktów takich jak: ciechocińska solanka, czy naturalna borowina. Szpital przyjmuje osoby ze schorzeniami narządu ruchu, kręgosłupa, kardiologicznymi, neurologicznymi, a także metabolicznymi, zapewniając im zakwaterowanie w pokojach 1, 2 i 3 osobowych oraz w apartamentach. Uzdrowisko proponuje swoim gościom smaczne i zdrowe posiłki, przygotowywane zgodnie z zaleceniami lekarskimi, a także zachęca do korzystania z dostępnego na miejscu kompleksu basenowego, w którym znajdą oni m.in. bicze wodne, gejzery, saunę, łaźnię parową oraz łóżka do fototerapii.

 

Kontakt:

ul. Wojska Polskiego 5

Ciechocinek

54 283 7251, 54 283 72 50


Uzdrowisko Wieniec-Zdrój

 

 

Kompleks położony jest w centralnej Polsce, około 6 kilometrów od Włocławka, w otoczeniu lasów sosnowych, które stanowią idealne miejsce do kuracji i wypoczynku. Ofertę uzdrowiska wyróżniają naturalne bogactwa lecznicze takie jak pozyskana ze studni głębinowej lecznicza woda siarczkowa, naturalna woda mineralna Selenka Wieniec-Zdrój, posiadająca jako jedyna w Europie selen oraz borowina, nazywana „czarnym złotem” tego miejsca. Ośrodek oferuje profesjonalną opiekę personelu medycznego oraz doskonały standard bazy hotelowej, żywieniowej i zabiegowej. Obiekt chętnie odwiedzany jest przez osoby ze schorzeniami narządu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego i nerwowego, jak rownież z takimi chorobami jak cukrzyca, czy miażdżyca. Uzdrowisko Wieniec-Zdrój dysponuje szpitalem i sanatoriami dla dorosłych, Zakładem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, a także Zakładem Przyrodoleczniczym. Ponadto, w uzdrowisku działa jeszcze: Poradnia Psychologiczna, Poradnia Edukacji Zdrowotnej oraz Pijalnia Wód Mineralnych.


Kontakt:

ul. Brzozowa 1
Wieniec-Zdrój

54 272 10 00


Przejrzyj inne artykuły poświęcone sanatoriom:

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe