Powstanie rehabilitacyjna gra video dla seniorów

Powstanie rehabilitacyjna gra video dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Odbyło się już pierwsze spotkanie zespołu twórców rehabilitacyjnej gry dla seniorów. Miało ono miejsce w Centrum Badawczo-Rozwojowym Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK) w Bytomiu. Uczestnicy tego projektu zapoznali się z możliwościami bytomskiej placówki, wymienili się doświadczeniami, a także przedstawili pierwsze pomysły dotyczące gry video, która ma pomóc przywrócić sprawność osobom starszym w domowych warunkach.

Zebranie rozpoczęło się wykładem prof. Krystyny Księżopolskiej-Orłowskiej, kierownika Kliniki Rehabilitacji w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie rehabilitacji medycznej. Prelekcja dotyczyła ogólnych zagadnień związanych z procesem starzenia się.

 

Delegaci NIGRiR dokonali pierwszych analiz w Laboratorium Dynamiki i Wielomodalnej Interakcji, natomiast pozostała część zapoznała się z robotem rehabilitacyjnym "Luna EMG" gliwickiej firmy Egzotech, w ramach wymiany spostrzeżeń przy tworzeniu zaawansowanej technologii rehabilitacyjnej dla osób w wieku podeszłym. Podsumowaniem wizyty w bytomskiej placówce było doprecyzowanie grupy docelowej planowanej gry, a także uzgodnienie harmonogramu badań.

 

Warto wspomnieć, że naukowcy z Narodowego Instytutu Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, wspólnie z firmą Vox Track zajęli się projektowaniem i tworzeniem rehabilitacyjnej gry dla seniorów, która w domowych warunkach pozwoli skutecznie pokonywać zaburzenia koordynacji wzrokowo-mięśniowej, będącej przyczyną większości upadków osób starszych. 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe