Próby

Próby
Skomentuj

Pragniesz poznać  kulisy jednego z największych teatrów w Warszawie? Mamy coś specjalnie dla Ciebie! Próba trwa przez cały spektakl!

W trakcie próby teatralnej twórcy pokazują widzą tajniki przedstawienia, wprowadzając ich w teatralne kulisy. Bo któż nie lubi w nie zaglądać?Tam znajdziecie prawdziwe pomieszanie z poplątaniem: dylematy aktorek („czy reżyser ma prawo być chamem?”), wątpliwości aktorów („czy ten zawód jest poważny?”) i reżyser pełen dygresji („w Nowym Teatrze gra się po staremu, w Starym Teatrze też po staremu, nie wiem, po co porządni ludzie idą na reżyserię…”). Praca się nie kończy – próba trwa przez cały spektakl. A może to ona jest głównym celem?

Próby Bogusława Schaeffera to utwór, który skłania do refleksji na temat scenicznych kreacji, aktu twórczego i znaczenia sztuki w życiu człowieka. Reżyser chce, by treścią teatru był teatr, powtarza, że powinien on opowiadać o możliwościach człowieka, który go stworzył, który żyje w teatrze, dla teatru, z powodu teatru…

Ale o tym wszystkim najlepiej mówi sam spektakl, w którym nie zabraknie humoru, ironii, błyskotliwych dialogów i żywiołowych sytuacji.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Próby

Próby

Miejsce: Warszawa, Teatr Polonia, ul. Marszałkowska 56
Mein Kampf

Mein Kampf

Miejsce: Warszawa, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera ul. Jana Zamoyskiego 20