Projekt „Senioralni. Poznań” już w październiku

Projekt „Senioralni. Poznań” już w październiku
Drukuj Skomentuj

W październiku poznańscy seniorzy z pewnością nie będą narzekać na brak na zajęć. Rusza bowiem kolejna edycja projektu edukacyjnego „Senioralni. Poznań”. Inauguracja już w najbliższą sobotę!

 

Centrum Inicjatyw Senioralnych po raz trzeci połączyło siły z poznańskimi uniwersytetami trzeciego wieku, a efektem tej współpracy są zajęcia dla seniorów, obejmujące swoim zakresem różne dziedziny.

 

W październiku na seniorów czekają też inne wydarzenia, jak na przykład białostockie targi. Dowiedz się więcej o imprezie, wejdź: Październikowe Targi dla Seniora w Białymstoku

 

Inauguracja projektu „Senioralni. Poznań” odbędzie się 28 września, na Starym Rynku. Rozpocznie się ona symbolicznym przejęciem władzy z rąk prezydenta miasta. Szczególnie zasłużone firmy, organizacje i instytucje tego dnia otrzymają także certyfikaty „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Oficjalna część zakończy się tanecznym akcentem – akcją „Walc na Starym Rynku”. Organizatorzy zachęcają, aby każdy aktywny senior założył strój wieczorowy i przyłączył się do tancerzy.

 

Zajęcia i usługi dla seniorów, które znalazły się w programie październikowego projektu są tak różnorodne, że nawet osoby o bardzo odmiennych gustach dopasują je do swoich potrzeb.

 

Emeryci z Poznania, Wielkopolski i innych części kraju mogą wziąć udział w bezpłatnych prelekcjach, warsztatach i wykładach, które odbywać się będą w siedzibach uniwersytetów trzeciego wieku. To również szansa, aby rozpocząć swoją przygodę ze sportem – seniorzy na czasie zapoznają się między innymi z techniką tai-chi, jogą czy Nordic Walking.

 

Dla osób o bardziej artystycznych zainteresowaniach przygotowano warsztaty fotograficzne, rękodzielnicze czy plastyczne. Czas wolny seniorów w październiku będzie można spożytkować także na zwiedzanie miasta w inny sposób – rozwiązując questowe zadania. Aktywni seniorzy dostaną także możliwość bezpłatnego zwiedzania Rezerwatu Archeologicznego na Ostrowie Tumskim.|

Osoby starsze, które chcą podróżować, powinny zapoznać się z programem "Małopolska wieś dla seniorów". Dowiedz się więcej, zobacz: Agrowczasy w Małopolsce dla seniorów

 

Przedstawione aktywności to tylko niewielki fragment szerokiego wachlarza ofert przygotowanych w ramach projektu „Senioralni. Poznań”. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Centrum Inicjatyw Senioralnych (centrumis.pl).

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe