Punkt informacji dla seniorów w Białymstoku

Punkt informacji dla seniorów w Białymstoku
Drukuj Skomentuj

W Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku utworzono punkt informacji dla seniorów, w którym będą mogli poznać szczegóły na temat różnych wydarzeń, warsztatów, czy spotkań. Projekt powstał z inicjatywy portalu tworzonego przez seniorów - redakcji "Podlaski Senior" i Stowarzyszenia Szukamy Polski. Punkt oficjalnie funkcjonuje od 15 maja.

Jak podała jedna z inicjatorek projektu - Bożena Bednarek - punkt informacyjny działa od poniedziałku do piątku, a dyżury sprawują w nim sami seniorzy. Idea jego powstania kiełkowała kilka lat. Punkt nie zajmuje się bezpośrednio organizowaniem działań i wydarzeń dla seniorów, lecz informowaniem o nich.

 

Zadaniem PINSE, czyli Punktu Informacji dla Seniorów jest udzielanie informacji o tym, co aktualne, ważne i wartościowe dla starszych mieszkańców Białegostoku. Według wyjaśnień Pani Bednarek - chodzi o to, aby zebrać w jednym miejscu informacje o wydarzeniach artystycznych, warsztatach, szkoleniach, seminariach i o wszystkim, co kierowane jest do seniorów. Inicjatorka punktu liczy na współpracę z instytucjami oraz organizacjami, które będą przekazywać informacje o swoich działaniach do PINSE. Będzie tam można znaleźć aktualny kalendarz imprez, który udostępniony zostanie także na stronie internetowej redakcji "Seniora".

 

W PINSE osoby starsze będą także miały możliwość skorzystania z komputera i Internetu, w celu wyszukania potrzebnych informacji. W ramach działalności punktu będą organizowane również warsztaty m.in. dla instytucji i organizacji dotyczące tworzenia informacji trafiających do seniorów. Dodatkowo, sami seniorzy nauczą się też pisać relacje z wydarzeń, w których uczestniczyli.


źródło: www.rynekseniora.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe