Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Prząśnik w Brenniku

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Prząśnik w Brenniku
Telefon:
76858 03 16
Strona WWW:
www.dpsprzasnik.com

Lokalizacja:

Adres: Brennik 24, Ruja

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Prząśnik w Brenniku

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Prząśnik przeznaczony dla osób przewlekle somatycznie chorych informuje, że dysponuje wolnymi miejscami.

Gdy bliska nam osoba wymaga całodobowej opieki, a osoby najbliższe z różnych względów nie są w stanie tej opieki zapewnić, rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej opieki jaką zapewnia Dom Pomocy Społecznej „Prząśnik”. Obowiązujące przepisy nie regulują w jednoznaczny sposób tematu tzw. rejonizacji, co oznacza, że można się starać o przyjęcie do dowolnego (ale zgodnego z orzeczonym profilem) domu w Polsce. W praktyce bardzo ważnym jest, by osoba ubiegająca się o miejsce w Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” podała argumenty przemawiające za wydaniem decyzji o skierowaniu właśnie do tego Domu.

 

Pomimo trwającej pandemii, w naszym Domu są stworzone bezpieczne warunki, dlatego przyjęcia są realizowane na bieżąco. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami przed przyjęciem nowego mieszkańca wymagane jest jedynie uzyskanie  negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Obecnie w DPS „Prząśnik” podejmujemy działania, aby w okresie pandemii, przy zachowaniu wszelkich wymaganych standardów sanitarno-epidemiologicznych, Mieszkańcy mieli możliwość spotkania z bliskimi.

 

W Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” jest zatrudniony wykwalifikowany i doświadczony personel świadczący usługi na wysokim poziomie. Nasi Mieszkańcy są pod stałą opieką pielęgniarek, opiekunek, pokojowych, rehabilitantów, terapeutów, instruktora ds. kulturalno-oświatowych i pracowników socjalnych. Mieszkańcy mają również zapewniony dostęp do lekarzy, psychologa i kapelana. Dom jest bardzo dobrze wyposażony. Dodatkowym atutem jest położenie Domu w otoczeniu zabytkowego parku i lasu. Posiadamy bardzo obszerny teren z różnorodnym, zabytkowym drzewostanem, ogrodami kwiatowymi i warzywnymi, sadem owocowym. Na terenie parku są aleje spacerowe z ławkami, strumyk oraz dwa stawy. Takie położenie daje Mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W Domu panuje przyjazna, rodzinna atmosfera oparta na wzajemnej życzliwości, wsparciu oraz zaufaniu.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi pracownikami socjalnymi lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, e-mail: biuro@dpsprzasnik.com

Więcej informacji o możliwości przyjęcia do Domu znajdziecie Państwo również na stronie internetowej www.dpsprzasnik.com

Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Czekamy na Was - potrafimy i chcemy pomóc…