Rusza II edycja Wrocławskiej Szkoły Liderów

Rusza II edycja Wrocławskiej Szkoły Liderów
Drukuj Skomentuj

Rusza II edycja Wrocławskiej Szkoły Liderów, projekt Wrocławskiego Centrum Seniora.

Wrocławska Szkoła Liderów to projekt miejski, koordynowany przez Wrocławskie Centrum Seniora. Uczestnicy – obecni i przyszli animatorzy środowisk senioralnych będą spotykali się dwa razy w miesiącu na wykładach i warsztatach dotyczących: organizowania i koordynowania działań senioralnych oraz międzypokoleniowych, współpracy z partnerami/instytucjami lokalnymi, pozyskiwania dotacji, identyfikowania potrzeb osób starszych w danej społeczności, doskonalenia kompetencji personalno-społecznych (takich jak: komunikacja interpersonalna, współpraca w grupie, kreatywność, rozwiązywanie problemów, zarządzanie grupą i projektem).

 

Wsparcie dla przyszłych liderów


Szkoła Liderów jest wsparciem dla osób, które działają lub zamierzają działać na rzecz wrocławskich seniorów w takich miejscach, jak: kluby seniora, uniwersytety trzeciego wieku, centra aktywności lokalnej, kluby  osiedlowe, organizacje pozarządowe czy instytucje samorządu terytorialnego. Projekt ten zakłada dialog, wymianę doświadczeń, otwartość na nową wiedzę, aktywizację, doskonalenie kompetencji interpersonalnych, spotkania z inspirującymi liderami z różnych środowisk lokalnych, pomoc w znalezieniu zatrudnienia w środowiskach senioralnych i międzypokoleniowych. W trakcie Szkoły Liderów zaprezentowane zostaną sposoby kreowania projektów, przeprowadzania zmiany, możliwości dalszego rozwoju i tworzenia własnej ścieżki kariery zawodowej.

Szkoła Liderów jest odpowiedzią na zgłaszaną od wielu lat potrzebę kształcenia animatorów środowisk senioralnych, którzy swoją postawą, umiejętnościami i wiedzą będą motywowali i aktywizowali osoby w wieku 60 + oraz inicjowali działania i projekty w mniej lub bardziej sformalizowanych grupach senioralnych.

 

Zapisy


Zapisy pod nr tel. 71 772 49 13 lub mailowo wcs.polanska@gmail.com

Koordynator Szkoły Liderów: Kamila Polańska Wasik

Pierwsze zajęcia – 16 października, godz. 12.00, Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, s. 27.

Realizacja II edycji Wrocławskiej Szkoły Liderów potrwa do grudnia 2019 r.

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe