Rusza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Poznaniu!

Rusza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Poznaniu!
Drukuj Skomentuj

Od 1 czerwca w Poznaniu rusza miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, która zaoferuje mieszkańcom wypożyczenie wózków, kuli i lasek inwalidzkich, balkoników, chodzików, łóżek rehabilitacyjnych, materacy przeciwodleżynowych, wodoodpornych pokrowców, oraz inhalatorów. Projekt realizowany jest wspólnie przez Miasto Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej i ma na celu niesienie pomocy osobom, których sytuacja zdrowotna wymaga natychmiastowego wsparcia.

Potrzebny sprzęt będzie można wypożyczyć na trzy miesiące po wpłaceniu jednorazowej kaucji zwrotnej. Przez ten czas, poznańscy seniorzy będą mieli możliwość dopełnienia wszystkich formalności koniecznych, by dostać dofinansowanie na kupno własnego wyposażenia. W wyjątkowych sytuacjach sprzęt medyczny będzie można wypożyczyć na pół roku.

 

Jak podkreśla prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak, dzięki podjętej inicjatywie, poznańscy seniorzy będą mogli otrzymać pomoc w przypadku koniecznej rehabilitacji, a jej podstawą ma być właśnie dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego. Oczekiwanie na przyznanie dofinansowania, by móc go zakupić, trwa zbyt długo, dlatego pomysłem na rozwiązanie tego problemu jest utworzenie nowej wypożyczalni.

 

Z kolei dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania - Magdalena Pietrusik-Adamska wyjaśniła, że projekt otwarcia wypożyczalni jest na razie pilotażowy i jego realizacja wstępnie planowana jest do końca tego roku.

 

Co należy zrobić, aby skorzystać z takiej wypożyczalni? Seniorzy muszą posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie, które potwierdzi dolegliwości i określi jaki sprzęt jest im niezbędny. Wszystkie formalności związane z odbiorem, zwrotem i korzystaniem z usługi będą odbywać się w siedzibie Caritas, przy ulicy Rynek Wildecki. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 61 646 33 44.

 

Miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego to kolejna taka inicjatywa, skierowana do poznańskich emerytów. W mieście przygotowano też dla nich Poznańską Złota Kartę ze zniżkami, a także bezpłatną pomoc w naprawie drobnych usterek, czy też możliwość skorzystania z trzech bezpłatnych przejazdów taksówką w miesiącu. Ponadto, od marca tego roku działa także pilotażowy program minigrantów, dzięki któremu seniorzy którzy mieszkają w lokalach komunalnych i spełniają kryterium dochodowe, moga dostać wsparcie na dostosowanie mieszkania do swoich potrzeb.

 

www.rynekseniora.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe