Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora

Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora
Drukuj Skomentuj

Jesienią seniorzy z Małopolski mają szansę rozwijać zainteresowania i pasje. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Nowohucka Akademia Seniora. Zapisy właśnie się rozpoczęły!

Seniorzy z Krakowa i terenu całej Małopolski już nie muszą zastanawiać się co robić na emeryturze. Po wakacjach swoją działalność wznawia Nowohucka Akademia Seniora! Jest to projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, który ma na celu pobudzić aktywność osób starszych.

Życie seniora wcale nie jest nudne! Można się o tym przekonać już niebawem we Wrocławiu. Dowiedz się więcej, wejdź: Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

Zajęcia dla seniorów, proponowane przez Akademię, umożliwiają rozwijanie pasji, odkrywanie nowych form aktywności oraz poszerzanie i aktualizowanie wiedzy. Odbywa się to poprzez udział w wykładach, wyjściach do instytucji kultury oraz wycieczkach. W nadchodzącym roku akademickim seniorzy będą mogli uczyć się także języka angielskiego, niemieckiego i włoskiego, a podczas gimnastyki lub zajęć jogi poprawią swoją tężyznę fizyczną.

O sprawność fizyczną warto dbać też w domu! Dowiedz się jakie ćwiczenia mogą wykonywać seniorzy, zobacz: Najlepsze ćwiczenia dla osób starszych

Przez kilka miesięcy Nowohucka Akademia Seniora będzie prowadzić, przeznaczone dla osób po 60 roku życia, kursy rysunku i rękodzieła. Wpisują się one w działania projektu "Seniorzy bez granic" i są współfinansowane przez państwo, więc odpłatność za nie będzie symboliczna.

Projekt wspierający aktywnych seniorów realizowany jest także na Lubelszczyźnie, dowiedz się więcej i wejdź: Senior FiT - program dla aktywnych seniorów na Lubelszczyźnie

Uwaga! Seniorzy, którzy są zainteresowani propozycjami Nowohuckiej Akademii Seniora powinni się pospieszyć. Zapisy na zajęcia trwają od 2 września i można ich dokonywać od poniedziałku do piątku (od 9.00 do 15.00) bezpośrednio w biurze Akademii, które mieści się na os. Centrum A 6a.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe