Rząd przeznaczy dodatkowe fundusze na wsparcie domów pomocy społecznej

Rząd przeznaczy dodatkowe fundusze na wsparcie domów pomocy społecznej
Drukuj Skomentuj

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziała dostarczenie domom pomocy społecznej niezbędnej pomocy w walce z koronawirusem. Rząd przeznaczy na ten cel dodatkowe 20 mln złotych z rezerwy celowej budżetu państwa.

W związku z pandemią koronawirusa w szczególnie trudnej sytuacji znalazły się domy pomocy społecznej, których zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne oraz ochrony osobistej znacznie się zwiększyło. Walkę z koronawirusem w domach seniora mają wspomóc właśnie uruchomione dofinansowanie rządowe.

 

20 mln złotych na wsparcie DPS

 

Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląd, rząd właśnie uruchomił  dodatkowe wsparcie finansowe powiatów w prowadzeniu domów opieki społecznej. Na ten cel zostało przeznaczone dodatkowe 20 mln złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. Możliwe jest również wykorzystanie środków unijnych.

 

Twój ośrodek potrzebuje niezbędnych środków w walce z koronawirusem? Sprawdź jak otrzymać realną pomoc!

 

Dodatkowe fundusze

 

Dzięki rekomendacjom ministra funduszy i polityki regionalnej może zostać uruchomiony ponad miliard złotych z pieniędzy unijnych, które nie zostały dotychczas wykorzystane przez marszałków na działania związane ze świadczeniem usług społecznych. W celu uzyskania dodatkowych środków na wsparcie domów pomocy społecznej, marszałkowie będą mogli przesuwać fundusze z innych celów. Tylko na ten tydzień, łączna suma wsparcia DPS w całym kraju wyniosła 125 milionów złotych!

 

Pomoc nie tylko finansowa

 

Ponadto, resort rodziny, pracy i polityki społecznej wraz z Agencją Rezerw materiałowych i Fundacją KGHM Polska Miedź  zebrali środki dezynfekujące i ochrony osobistej dla placówek pomocy społecznej. Łącznie do domów seniora i placówek dla osób bezdomnych trafi 1,5 mln maseczek, 1,5 mln par rękawic, 187 tys. przyłbic i 49 tys. litrów płynu do dezynfekcji

 

Czytaj też DPS: jak dbać o higienę seniorów w czasach koronawirusa?

 

Minister zapowiedziała monitorowanie sytuacji w domach pomocy społecznej i reagowanie na bieżąco na wszelkie niepokojące sygnały.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!