Sanatorium na NFZ bez kolejki. Wyjazd last minute jest możliwy

Sanatorium na NFZ bez kolejki. Wyjazd last minute jest możliwy
Drukuj Skomentuj

Sanatorium na NFZ bez kolejki – nie wszyscy słyszeli o takiej formie wyjazdu. Okazuje się jednak, że dziennie z sanatorium last minute korzysta nawet kilkadziesiąt osób. Jak wyjechać do sanatorium last minute? Podpowiadamy.

Sanatorium na NFZ bez kolejki – co warto wiedzieć?


Kolejki do sanatorium potrafią być ogromne. Na wyjazd trzeba czekać nawet kilka lat. Okazuje się jednak, że nie zawsze musi tak być. Nawet kilkadziesiąt osób dziennie korzysta z opcji sanatorium last minute. Ale jak to możliwe? Podpowiadamy.

 

Sanatorium na NFZ last minute – jak wyjechać?


Nawet kilkadziesiąt kuracjuszy dziennie rezygnuje z wyjazdu do sanatorium w ramach NFZ. Miejsca te z powrotem wracają do puli i można je wykorzystać. Aby zdobyć jedno z nich wystarczy odwiedzić oddział NFZ, w którym składaliśmy wniosek. Tam dowiemy się, ile jest niewykorzystanych miejsc na wyjazdy do sanatorium w najbliższym czasie. Warto jednak wiedzieć, że z opcji sanatorium last minute może skorzystać wyłącznie osoba, której skierowanie zostało już rozpatrzone pozytywnie i ma już swój numer w kolejce oczekujących.

 

Sprawdź również: PIT-0 dla seniora 2023 - co warto wiedzieć?


Co więcej, miejsce z puli musi odpowiadać profilowi leczenia uzdrowiskowego. Oznacza to, że osoba ze skierowaniem na serce nie pojedzie do sanatorium w miejsce osoby, która była skierowana do sanatorium, by na przykład podreperować płuca.

 

Czytaj także: Sanatorium 2023 - ile kosztuje? NFZ publikuje stawki


Warto też pamiętać, że taki przyspieszony wyjazd może oznaczać, że w ciągu kilku dni trzeba będzie spakować walizki i wyjechać do sanatorium.


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!