Sekrety przodków, odkryj tajemnice

Sekrety przodków, odkryj tajemnice
Drukuj Skomentuj

Wartości życiowe i schematy zachowań przejmujemy nie tylko od rodziców. Większość z nich kształtowała się przez pokolenia. Często nie zdajemy sobie z nich sprawy albo nie łączymy faktów. Dzięki książce Sekrety przodków dowiesz się o sobie fascynujących rzeczy, które, jeśli zechcesz, będą miały wpływ na Twoją przyszłość.

Premiera książki Sekrety przodków autorstwa Katarzyny Drogi już 24 października 2018!


Zapraszamy w podróż do przeszłości, która wpływa na teraźniejszość i ma potencjał zmiany przyszłości. Nie potrzebujesz biletu, bagażu ani rezerwacji, a pamiątki jakie przywieziesz będą niezwykłe. Poznasz fascynujące historie, zrozumiesz jakie podświadome prądy kierują twoim życiem, uwolnisz się od traum, poznasz sekrety, dostaniesz narzędzia wpływania na swoje życie.

Jak rozchorowanie się dziewczyny przed wyjazdem na studia ma się do tego, że spośród jej przodków studiowali tylko mężczyźni? Katarzyna Droga, autorka książki Sekrety przodków, odkrywa przed nami tajemnicę tzw. lojalności genów, która działa na poziomie podświadomości. Tę zasadę do dzisiaj wykorzystują w swojej pracy psychoanalitycy. Wspomniana dziewczyna świadomie chce przełamać tradycję rodzinną, ale podświadomość każe jej trzymać się niepisanych zasad, więc organizm zaczyna chorować.

 

 

Jak tego wszystkiego szukać? Techniki budowania rodzinnej historii są różne, ale zawsze chodzi o to samo: o wiedzę lub legendę; co się właściwie wydarzyło, kto, kiedy i jak czegoś dokonał.

 

 

Wszystko jest ważne nawet jeśli na pierwszy rzut oka niewiele z tego wynika. Trzeba poświęcić czas na zbieranie informacji. Nie ma on jednak nic wspólnego z nudą! Autorka podpowiada do jakich źródeł sięgnąć, w jakich miejscach zasięgać informacji, aby przekuć wiedzę rodzinną na swoje życie. Bardzo istotne jest, by zajrzeć do ksiąg swojej rodziny, tej z rachunkami i kodeksem moralnym. Najlepiej zacząć od pierwszej opowieści. Gdzie i kiedy osiedliła się rodzina? Z pomocą książki Katarzyny Drogi stworzysz geneosktrypt, czyli drzewo genealogiczne wzbogacone o istotne dla ciebie fakty, uwagi i opisy. Zrozumiesz, że w rodzinie, tak jak w przyrodzie, historia kołem się toczy… Jakie silne osobowości, syndromy ciotki Eleonory wspomina się w Twojej rodzinie, mimo mijających pokoleń i wręcz przeciwnie - jakich osób brakuje w rodzinnej układance? Zwróć uwagę na cienie wykluczonych.

 

 

Wykluczeni z systemu naturalnie pragną do niego wrócić, a rodzina podświadomie za nimi tęskni, bo jest organizmem, który jak każdy dąży do całości, pełni (…) w systemie działa także wspomniane już prawo ukrytej lojalności rodzinnej: więc jeśli kogoś wyrzucono poza nawias rodziny, któryś z potomków może się z nim solidaryzować. Odezwie się w nim ukryta w podświadomości lojalność z akurat tym wyklętym pradziadkiem i wznieci potrzebę dokończenia jego życiowej misji lub zgotuje mu podobny los.

 

 

Książka Sekrety przodków, oprócz wciągającej treści, praktycznych rad, zawiera mnóstwo ćwiczeń, które pomogą odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania, poznać jakie emocje wiążą się z danymi wydarzeniami, bo to co czujemy zwykle ma większy wpływ na nasze życie, niż samo wydarzenie. Sekrety przodków to przewodnik w podróży, skarbnica wiedzy i ciekawych historii. To książka, która poszerzy horyzonty przeciętnej wiedzy psychologicznej i, jeśli z niej właściwie skorzystasz, pogłębi poczucie własnej tożsamości.
Autorka - Katarzyna Droga - była redaktor naczelna psychologicznego miesięcznika SENS, wielokrotnie pracowała z tematem psychologii genetycznej, dziedziczenia, relacji międzypokoleniowych. Książka Sekrety przodków jest więc efektem jej wieloletniej pracy, a także doświadczenia w poszukiwaniu i poznawaniu korzeni rodzinnych.

 

 

Refleksja nad rodziną i poczucie ukorzenienia, wspomnienie ludzi i zdarzeń to wzmacniająca lekcja, którą mamy w zasięgu ręki.

 

 

Nie ma wątpliwości, że na część ciebie zapracowały całe pokolenia Twojej rodziny. Mieszanka ich genów, wszystkie doświadczenia, emocje, miłości, pożegnania, kłótnie, dramaty i radości ludzi, którzy stoją za tobą, spotykają się teraz w jednym miejscu – tu, gdzie jesteś teraz. Określ swoje tu i teraz, miejsce, z którego startujesz w przyszłość. Książka Sekrety przodków powstała po to, żeby poprowadzić Cię w tej najbardziej fascynującej podróży.

 

 

[Fragmenty książki]

 

 

Fot.: Rafał Maslow

 

Katarzyna Droga - Dziennikarka, wieloletnia redaktor naczelna miesięcznika SENS. Autorka książek Kobieta, którą pokochał Marszałek, Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca oraz Pokolenia. Powrót do domu.

 

 

 

Sekrety przodków
Autor: Katarzyna Droga
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Premiera: 24 października 2018
Cena: 39,90 zł

 

 

 

Źródło: materiały prasowe

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!