Seniorze - chcesz zadbać o zdrowie? Nie zapomnij o spacerach zimą

Seniorze - chcesz zadbać o zdrowie? Nie zapomnij o spacerach zimą
Drukuj Skomentuj

 Seniorzy, którzy chcą zadbać o zdrowie, wbrew pozorom nie powinni rezygnować ze spacerów zimą. Choć pogoda za oknem nie rozpieszcza i zimny wiatr lub opady śniegu i deszczu mogą nas skutecznie zniechęcić – nie warto na to pozwalać. Dlaczego? Odpowiadamy.

Zimowe spacery – dlaczego są tak ważne?


Nie powinniśmy bać się spacerów – szczególnie zimą. Rozleniwiane naszego ciała i chowanie się w ciepłych czterech kątach nie jest najlepszym pomysłem. Z pewnością takie rozwiązanie nie wpłynie pozytywnie na zdrowie.


Wbrew pozorom zimowe spacery mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Niskie temperatury na zewnątrz doskonale sprawdzają się w walce z infekcjami, choć zapewne większość z nas uważa, że leżenie pod kołdrą i picie gorącej herbaty z miodem i cytryną to o wiele lepsze rozwiązanie. Nic bardziej mylnego! Spacerowanie zimą sprawi, że odetkamy zatoki, orzeźwimy gardło i pozbędziemy się bólu głowy. Ponadto to okazja do pobudzenia krążenia krwi i pobudzenia metabolizmu.

 

Sprawdź również: Świąteczne turnusy dla seniorów. Oszczędź sobie przygotowań - wypocznij


Jeśli zimowe spacery będą regularne, to następna zima nie będzie nam już tak straszna. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy też rzadziej chorować.

 

Zimowy spacer – o czym należy pamiętać?


Wybierając się na spacer zimą, należy się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim ubierz się ciepło. Należy pamiętać, że sztuczne materiały nas nie ogrzeją. Warto więc zainwestować na przykład w puchową kurtkę. Wielu osobom przydadzą się też okulary – zerówki bądź przeciwsłoneczne, które zapobiegną łzawieniu oczu. Warto również oddychać nosem, a nie ustami.  

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!