Seniorze - opisz wspomnienia z pandemii i wygraj 5 tysięcy złotych!

 Seniorze - opisz wspomnienia z pandemii i wygraj 5 tysięcy złotych!
Drukuj Skomentuj

Seniorze weź udział w konkursie  literackim „O tempora, o mores!”. Wystarczy, że podzielisz się swoimi zapiskami z czasów pandemii spowodowanej koronawirusem. Nie zwlekaj i już dziś sprawdź swoje literackie umiejętności. 

Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w konkursie „O tempora, o mores! Zapiski rodzinnego archiwisty z czasów pandemii A.D. 2020 wywołanej koronawirusem”. Organizatorzy konkursu uważają, że powstałe w jego ramach relacje posłużą utrwaleniu, zachowaniu i upowszechnieniu świadectw okresu pandemii, która wszystkich nas zaskoczyła.

 

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie? 

 

Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć osobisty zapis wydarzeń codziennych przeżyć, emocji i doświadczeń obejmujący od 60 do 90 dni z okresu pandemii. 

 

Twoje z „czasów zarazy” mogą przyjąć formę dziennika, pamiętnika, bloga lub vloga. Swoją pracę  można przekazać w formie rękopisu, wydruku, dokumentu elektronicznego (np. pdf, doc, docx) lub linka. 

Co najlepsze, autorzy mogą uzupełniać swoje zapiski także o zdjęcia, rysunki, ilustracje, nagrania, prezentacje i inne istotne z ich punktu widzenia elementy.

 

Objętość prac konkursowych powinna być nie mniejsza 15 stron rękopisu, pliku tekstowego lub analogicznej objętość wpisów na blogu, a długość nie mniejsza niż pół godziny nagrań.

 

Najlepsze prace zostaną nagrodzone:

 

I miejsce – 5000 zł

 II miejsce – 4000 zł

 III miejsce – 3000 zł 

 

Maksymalnie dwa wyróżnienia po 1000 zł.

 

Pracę Konkursową wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: archiwumpandemii@archiwa.gov.pl w tytule wpisując: Konkurs „Zapiski z czasów pandemii A.D. 2020” lub tradycyjną pocztą: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, ul. Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa z dopiskiem: Konkurs „Zapiski z czasów pandemii A.D. 2020”.

 

Należy się spieszyć, ponieważ zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca 2020 roku.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!