Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!

Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!
Drukuj Skomentuj

W czasie epidemii koronawirusa staramy się załatwić jak najwięcej spraw na odległość, by nie narażać się na kontakt z innymi ludźmi, a co za tym idzie – na niebezpieczeństwo zakażeniem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak ubezpieczyć mieszkanie bez wychodzenia z domu!

ETAP I 

 

Skontaktuj się ze sprzedawcą ubezpieczeń. Może zrobić to telefonicznie, mailowo lub poprzez video rozmowę. Jeśli zakup dotyczy przedłużenia ochrony, przedstawiciel ubezpieczyciela skontaktuje się z klientem samodzielnie.

Nową polisę zawrzesz po uprzednim zainicjowaniu kontaktu z agentem ubezpieczeniowym. Kontakt najprościej znaleźć na stronie internetowej ubezpieczyciela.

 

ETAP II

 

Wybierz odpowiedni dla siebie zakres ochrony. W rozmowie z doradcą będziesz zobowiązany do podania swoich danych osobowych (ewentualnie osób, które z tobą mieszkają), a także podstawowych informacje na temat nieruchomości, którą chcesz ubezpieczyć. 

Ubezpieczyciel określi wartość nieruchomości oraz osobno znajdujących się w niej przedmiotów (tzw. ruchomości domowych). To bardzo ważne, ponieważ od tego zależy cena polisy i wartość odszkodowania. Warto  wziąć pod uwagę  dodatkowe elementy ochrony. Seniorzy powinni rozważyć warto rozważyć zakup OC w życiu prywatnym, które przyda się w przypadku zalania sąsiadów. Umowę można również rozszerzyć też o ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków czy  przydatną seniorom zdalną pomoc informatyczną.

 

ETAP III

 

Twój wybór musi być potwierdzony.  Agent przygotuje i wyśle do ofertę wraz z wyceną. To zestaw kilku dokumentów opisujących ubezpieczenie i kwestie regulaminowe. W tym etapie klient musi sprawdzić, czy propozycja wysłana mailem jest zgodna ze wcześniejszymi ustaleniami.

 

ETAP IV

 

Gdy oferta jest zgodna z ustaleniami doradcą, klient musisz samodzielnie sfinalizować transakcję w portalu. Aby to zrobić musisz potwierdzić ubezpieczycielowi, że:

 

    • zaakceptowana oferta jest zgodna z twoimi potrzebami

    • zapoznałeś się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia

    • zapoznałeś się z  warunkami zarządzania danymi osobowymi,

    • deklarujesz opłatę za polisę

 

Ostatni etap to płatność, której możesz dokonać przelewem bankowym lub zrealizować ją przez system PayU.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!