Sopot, Gdynia, Gdańsk: propozycje na majówkę 2019 dla seniorów

Sopot, Gdynia, Gdańsk: propozycje na majówkę 2019 dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Sopot, Gdynia i Gdańsk mają miejsca traktowane jako ich “wizytówki”: fontanna Neptun, Żuraw, dźwigi, molo, okręt Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. Planujesz majówkę 2019 w Trójmieście? Sprawdź, jakie inne miejsca warto zobaczyć! Przedstawiamy propozycje na tegoroczną majówkę dla seniorów.

Tereny nadmorskie to również świetne miejsce na pobyt w uzdrowisku. Sprawdź, jakie  sanatoria warto odwiedzić nad morzem!

 

Majówka dla miłośników sztuki


Majówka to również świetna okazja, by nadrobić zaległości w odwiedzaniu muzeów i galerii. Oto propozycje wystaw dla seniorów, którzy są miłośnikami sztuki:

 

1. Muzeum Narodowe w Gdańsku


Muzeum Narodowe ma kilka propozycji ciekawych wystaw, w różnych oddziałach:

 

  • w Oddziale Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów) dostępna jest wystawa “Tadeusz Minc – szaleniec teatru”. Jest to ekspozycja teatralno-historyczna o życie i twórczości artysty. Zamknięcie wystawy nastąpi 5 maja 2019 r.!
  • również w Pałacu sztuki można obejrzeć “Młode malarstwo polskie”, czyli dzieła artystów, którzy debiutowali w XXI wieku. Wystawa czynna do 16 czerwca 2019 r.
  • w Oddział Zielona Brama i Gdańska Galeria Fotografii można zobaczyć “Made in Britain i ….on making” - część multidyscyplinarnego projektu stanowiącego prezentację sztuki brytyjskiej, która powstała w XXI wieku. Wystawa zakończy się  9 czerwca 2019 r.
  • z kolei w Oddziale Sztuki Dawnej  do końca maja można obejrzeć wystawę “Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703)”.

 

2. Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia


W Łaźni 2 do obejrzenia jest ekspozycja dotycząca działalności artystycznej instytucji w przestrzeni publicznej. Wystawa “Archiwum vol. 1. Kontekst lokalny” jest dostępna do 26 maja 2019 r.

 

3. Gdyńskie Centrum Filmowe


Nie przegap wystawy "Baletowo2" - zakończy się już 5 maja 2019 r.! Jest to wystawa fotograficzna Jerzego Macieja Koby, której bohaterami są tym razem dwie pary tancerzy: Shoko Nakamura i Wiesław Dudek, Monika Maciejewska i Gintautas Potockas.

 

Majówka dla miłośników spacerów


Sopot, Gdynia i Gdańsk mają mnóstwo urokliwych miejsc, gdzie można wybrać się na majówkę na spacer. Oto nasze propozycje:

 

4. Park Oliwski

 

 … czyli oaza ciszy i piękna w środku miasta. To właśnie na terenie Parku Oliwskiego znajduje się Pałac Opatów, a także palmiarnia oraz mały wodospad.

 

5. Przystań Jachtowa Marina Gdańsk


Propozycja dla osób pragnących spędzić czas przy morzu. Przystań ma długość 290 m i jest usytuowana wzdłuż Nabrzeża Szafarnia na Nowej Motławie, na wprost wspomnianego wcześniej Żurawia Gdańskiego.

 

6. Marina Gdynia


Miejsce, w którym odbywają się liczne regaty i imprezy okolicznościowe. Znajduje się na prawo od Fontanny na Alei Jana Pawła II.

 

7. Sopot: Łysa Góra i Morskie Oko


Łysa Góra w Sopocie jest szczególnie popularna w zimie ze względu na wyciąg narciarski. Warto jednak wybrać się tam również na majówkę, by móc podziwiać przepiękny widok na zatokę gdańską. Od Łysej Góry warto przejść się na spacer do Morskiego Oka, czyli stawu Nowowiejskiego.

 

Majówka dla miłośników historii


Interesujesz się historią? Sprawdź te dwa miejsca:

 

8. Dom Uphagena – Muzeum Wnętrz Mieszczańskich

 

… czyli jedyna w Polsce kamienica mieszczańska z XVIII wieku.

 

9. Muzeum Bursztynu


Podwójna gratka dla miłośników historii: po pierwsze, muzeum prezentuje historię powstania bursztynu, a także pozyskiwanie i obróbkę na przestrzeni dziejów. Po drugie, instytucja znajduje się w zabytkowym, gotycko-renesansowym Zespole Przedbramia.

 

Majówka 2019 - warto sprawdzić!


Polecamy również Sopocką Majówkę. W programie pokazy, spacery historyczne, warsztaty i koncerty (część z nich jest bezpłatna). Po szczegóły zajrzyjcie tu:
www.trojmiasto.pl/sopocka-majowka#all

 

 

A może planujesz już wakacje? Przeczytaj: Morze, góry czy Mazury? Najlepsze wakacje dla seniora!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe