Sopot: wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Sopot: wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów
Drukuj Skomentuj

W Sopocie, w ramach wsparcia opiekunów osób niepełnosprawnych, od września są zapewnione dzienne miejsca opieki wytchnieniowen w Środowiskotym Domu Samopomocy - Ośrodku Adaptacyjnym MOPS Sopot. Dodatkowo oferowane jest wsparcie psychologiczne oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie rehabilitacji dzieci do 16. roku życia w miejscu zamieszkania.

Z takich usług mogą skorzystać osoby, które bezpośrednio sprawują opiekę nad dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami lub osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności, np. z demencją bądź poruszającymi się na wózku. Ze wsparcia w Sopocie można skorzystać od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.

 

Niepełnosprawni korzystający z miejsc opieki wytchnieniowe będą mieli zapewnione wyżywienie i terapię zajęciową pod okiem wykwalifikowanego personelu.


Z kolei dla opiekunów osób niepełnosprawnych zapewnione jest wsparcie psychologa w miejscu zamieszkania. Pomoc będzie dostępna w każdą środę w godzinach 10:00 - 13:00 pod numerem telefonu: 58 341 83 18.

 

Te formy wsparcia będą realizowane do grudnia 2019. Gmina Miasta Sopotu otrzymała na realizację projektów dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje:

Dział Pomocy Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym MOPS Sopot, ul. Kolejowa 14, tel. 58 551 17 10 wew. 232.

 

 

Źródło:

http://wartowiedziec.pl/polityka-spoleczna/52144-osoby-z-niepelnosprawnosciami-oraz-ich-opiekunowie-otrzymaja-wsparcie-sopocki-mops-rusza-z-nowym-programem

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe