Spektakl dla seniora online - Tatarak

Spektakl dla seniora online - Tatarak
Skomentuj Drukuj

Masz dużo wolnego czasu i nie wiesz jak go spędzić? Obejrz spektakl teatralny bez wychodzenia z domu! Dziś polecamy "Tatarak" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Zrealizowana przez Andrzeja Wajdę adaptacja opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza to film o dojrzałej, borykającej się z nudą codziennego życia i wspomnieniami kobiecie, a zarazem przejmujący obraz o niespodziewanym uczuciu, które przychodzi za późno.

 

Marta jest żoną lekarza z małego miasteczka, nieświadomą tego, że jest śmiertelnie chora. Kobieta wciąż rozpamiętuje śmierć synów, którzy zginęli w powstaniu warszawskim. Pewnego dnia w jej pełnym rutyny życiu pojawia się młody mężczyzna – prosty robotnik, Bogusław. Martę fascynują jego młodzieńcza witalność i niewinność. Ich kolejne spotkania odbywają się na brzegu porośniętej tatarakiem rzeki. Kobieta niespodziewanie przypomina sobie czym są miłość i pożądanie.

 

Utwór Iwaszkiewicza, a za nim film Wajdy, to opowieść o niezwykle silnej, nagłej namiętności. Ale reżyser idzie dalej i w swoją interpretację Tataraku wplata drugi równoległy plan – opowieść Krystyny Jandy o przedwczesnej śmierci męża, Edwarda Kłosińskiego, któremu dedykowany jest film.

 

Spektakl dostępny na stronie: ninateka.pl/film/tatarak-andrzej-wajda

 

Zapraszamy!

 

Źródło: materiały prasowe

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!