Sposób na bezsenność

Sposób na bezsenność
Drukuj Skomentuj

Osoby po 50. roku życia wymieniają bezsenność jako jedną z najczęstszych dolegliwości. Nic więc dziwnego, że wokół niej narosło wiele mitów. My jednak postaramy się rozwiać wasze wątpliwości co do niej.

Na bezsenność najlepsza jest szklanka mleka


Mit. Nie ma żadnych badań, które potwierdzając, że picie mleka ma wpływ na zasypianie.

 

Codzienne rytuały są pomocne w walce z bezsennością


Prawda. Jeśli codziennie przed snem będziesz brać ciepłą kąpiel albo czytać książkę, dla Twojego organizmu będzie to sygnał, że pora się wyciszyć i łatwiej będzie Ci się zasypiało.

 

Wysiłek fizyczny sprzyja szybszemu zasypianiu


Prawda. Ale tylko wtedy gdy nastąpi on na 2-3 godziny przed pójściem do łóżka.  W przeciwnym wypadku możesz być zbyt zmęczona by zasnąć.

 

Stres to jedna z najczęstszych przyczyn bezsenności


Prawda. Kiedy denerwujesz się i rozmyślasz o tym co Cię czeka następnego dnia, nie pozwalasz na to by Twój organizm wyciszył się i zrelaksował.

 

Z czystym sumieniem śpi się lepiej


Prawda. Jednak nie chodzi tu o sprawy duchowe. Kiedy coś Cię dręczy, zazwyczaj nie możesz zasnąć. Może zamiast sięgać po kolejne tabletki ułatwiające zasypianie lepiej rozwiązać problemy?

 

Kiedy obudzisz się w nocy leż i czekaj aż zaśniesz


Mit. Leżąc i myśląc, że musimy zasnąć bo następnego dnia trzeba wstać bardzo wcześnie, w niczym sobie nie pomagamy. W takiej sytuacji lepiej jest wstać i poczytać albo posłuchać muzyki. Sen przyjdzie sam.

 

Kiedy masz trudności ze spaniem w weekend możesz wyspać się na zapas


Mit. Jeśli codziennie śpisz po kilka godzin a w weekend będziesz próbowała odespać wszystko, to tylko zaburzysz swój codzienny rytm. Najlepiej wstawać codziennie o tej samej porze.

 

Alkohol ułatwia zasypianie


Prawda. Ale to złudna pomoc, bo następnego dnia obudzisz się z bólem głowy. W środku nocy możesz obudzić się też z powodu złego samopoczucia. Jest to również droga, która prowadzi do nałogu.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe