Sposoby domów seniora na walkę z koronawirusem

Sposoby domów seniora na walkę z koronawirusem
Drukuj Skomentuj

Walka z koronawirusem w domach seniora to trudne zadanie, wymagające szczególnych środków ostrożności. Jeden z obiektów opiekuńczych pod Bytomiem oprócz dezynfekcji, właśnie uruchomił generator plazmowy Rife’a. Z kolei lubelscy urzędnicy wprowadzili obowiązek przeprowadzania testów na koronawirusa wśród powracających z hospitalizacji. Sprawdź, jak inne domy seniora walczą z koronawirusem!

Dom Seniora “Dworek” w Dąbiu właśnie wprowadza nowe procedury przeciwdziałaniu zakażeniom koronawirusem w placówce. Oprócz standardowych procedur jak dezynfekcja czy zaopatrzenie personelu w maseczki czy rękawiczki, zarządzający domem seniora zdecydowali się na zastosowanie generatora plazmowego. Jak twierdzi prezes spółki, terapia tym urządzeniem jest stosowana w szpitalach na Węgrzech.

 

Sprawdź też: Plan higieny personelu DPS na czas pandemii koronawirusa

 

Jak działa generator plazmowy Rife’a?

 

Generator plazmowy Rife’a to urządzenie emitujące różnego rodzaju fale w tym samym czasie. Maszyna używa energii elektromagnetycznej, która zostaje przetworzona w fale radiowe, cieplne i plazmatyczne, które w odpowiednim czasie emitowania niszczą drobnoustroje. Jak przebiega sesja w Domu Seniora “Dworek”? Jak twierdzi Piotr Kazor, wszyscy podopieczni są zbierani w jednym pomieszczeniu (ponieważ zasięg generatora ma 15 metrów) a następnie przez 1,5 godziny są naświetlani. Według mężczyzny jest to bardzo skuteczna terapia, która eliminuje patogeny z organizmu.

 

Ponadto, władze domu seniora zapowiadają powstanie specjalnej strefy izolacyjnej ze śluzą. Środki na ten cel, placówka chce pozyskać dzięki grantowi z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Czytaj więcej o Poradnik dla dyrektorów DPS na czas pandemii

 

Obowiązkowe testy pracowników i seniorów 

 

Z kolei w Lublinie, urzędnicy wprowadzili odgórne procedury, dzięki którym każdy hospitalizowany pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej musi przejść test na koronawirusa w szpitalu, a po powrocie do ośrodka odbyć 14-dniową kwarantannę w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach w domach opieki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa seniorom, nikt poza specjalnie zabezpieczonym personelem nie będzie mógł wejść w strefę kwarantanny. Ponadto, decyzją wojewody lubelskiego regularnie badani muszą być także pracownicy DPS i zakładów opiekuńczo-leczniczych.  W ramach akcji profilaktycznej, pomagać w tym mają ekipy “terytorialsów”.

 

Zobacz jak Żołnierze pomagają DPS-om

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!