Sposoby na starzenie się skóry

Sposoby na starzenie się skóry
Drukuj Skomentuj

Oczywiste jest, że zdrowa dieta jest ważna z bardzo wielu powodów. Niezależnie od wieku powinniśmy zwracać uwagę na to co jemy, a osoby starsze - szczególnie. Co więcej, istnieją produkty, które jedzone regularnie stają się naturalnym sposobem na starzenie się skóry!

Istnieje kilka kluczowych produktów spożywczych, które regularnie spożywane mają właściwości przeciwstarzeniowe. Dobra wiadomość jest taka, że wśród polecanych artykułów są te powszechnie lubiane i cenione.

 

Oczywiście działanie tych produktów należy wzmocnić aplikując krem! Dowiedz się czego nie może zabraknąć w jego składzie, wejdź: Jaki krem do cery dojrzałej?

 

Czerwone wino


Resweratrol to silny przeciwutleniacz, który jest składnikiem wina. Antyutleniacz znajduje się w skórce czerwonych winogron i ma wiele cennych właściwości dla naszego organizmu, gdyż oczyszcza organizm oraz powstrzymuje pogarszanie się wzroku.

Zobacz jak sobie poradzić z postępującym wiekiem, wejdź: Starzenie się - jak sobie z nim poradzić

 

Zdrowe owoce


Awokado to bogactwo między innymi przeciwutleniaczy oraz witaminy E - niezbędnej dla zdrowej skóry i lśniących włosów. Warto zatem dodać owoc do swojej codziennej diety aby pomóc organizmowi powstrzymywać oznaki starzenia się. Ponadto rewelacyjne efekty dla zdrowia przynosi dieta seniora bogata w jagody, które zawierają duże ilości witaminy C, dobrze działają na krążenie krwi oraz wspomagają wchłanianie minerałów potrzebnych w walce z procesami starzenia się.

Ponadto zaleca się także jedzenie dużej ilości brokułów, cynamonu oraz ciemnej czekolady z zawartością co najmniej 70 procent kakao. Co więcej, najnowsze badania dotyczące funkcjonowania ludzkiego mózgu dowiodły, że flawonole, zawarte m.in. w kakao, usprawniają jego pracę. Jest to szczególnie istotne dla osób powyżej 70 roku życia, które z racji wieku niejednokrotnie skarżą się na problemy z pamięcią.

Czy wiesz ile dobrego dla organizmu może dać wyjazd do miejscowości uzdrowiskowej? Dowiedz się więcej, wejdź: Tężnia solankowa i jej wpływ na zdrowie

 

Kwasy omega 3


Kwasy omega 3 to cenna broń w walce z naturalnymi procesami starzenia się skóry. Zawarte w tłuszczu ryb cenne substancje dają wiele korzyści w odmładzaniu. Co więcej, chronią serce, zmniejszają ryzyko udaru mózgu oraz znacznie osłabiają możliwość zachorowania na Alzheimera. Największą zawartość kwasów omega 3 posiadają takie ryby jak: pstrąg, łosoś oraz tuńczyk.

Dobrze dobrana dieta dla seniora to nie tylko sposób na zachowanie zgrabnej i szczupłej sylwetki. Obecność składników odżywczych i witamin świetnie wpłynie również na zdrowie oraz dobre samopoczucie starszych osób. Dowiedz się więcej, wejdź: Zbilansowana dieta seniora

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

Słowa kluczowe