Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!

Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!
Drukuj Skomentuj

Życie na emeryturze otwiera przed seniorami wiele nowych możliwości. Koniec kariery zawodowej nie oznacza wcale, że trzeba zrezygnować z wyznaczania sobie odpowiedzialnych zadań. Pomóc w tym może nowa edycja projektu „Zdaniem Seniora”.

Projekt „Zdaniem Seniora” 2014 to inicjatywa warszawskiej Fundacji Zaczyn, organizacji, której celem jest aktywizacja osób starszych i wykorzystanie potencjału grupy po 50 roku życia. Czas dostrzec seniorów w życiu publicznym i usłyszeć ich głos!

W kwietni odbędą się skierowane do seniorów targi! Dowiedz się więcej o tej imprezie, wejdź: Targi Aktywni 50+ już w kwietniu 2014!

W tym celu powstał właśnie projekt, który ma pomóc we włączeniu osób starszych do debaty publicznej. Każdy aktywny senior, mieszkający w Warszawie i chcący zrobić coś dobrego dla swojej grupy wiekowej i sąsiadów, może wziąć w nim udział. Seniorzy na czasie mogą nie tylko działać społecznie, ale również rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Dobrym miejscem na rozwijanie zainteresowań jest uniwersytet. Także seniorzy mają swoje wyższe szkoły, wejdź i zobacz: Uniwersytety Trzeciego Wieku

Co daje udział w tegorocznej edycji projektu „Zdaniem Seniora”? To przede wszystkim okazja do oswojenia bezdusznych urzędów, które często przerażają osoby starsze. Teraz będzie można dowiedzieć się jak działają instytucje publiczne, lokalne samorządy oraz organizacje pozarządowe – i wykorzystać tę wiedzę w praktyce.

Seniorzy wezmą również udział w projekcie dziennikarstwa obywatelskiego, w ramach którego powstanie serial i serwis internetowy oraz tradycyjna drukowana gazeta!

Wszyscy seniorzy na czasie powinni znać obsługę komputera! Można się jej nauczyć podczas zajęć. Jeśli chcesz się na takie zapisać, zobacz: Zajęcia komputerowe dla seniorów

Co zrobić, aby wziąć udział w projekcie? Wystarczy przyjść na jedno ze spotkań – odbywają się one w każdą środę i czwartek o godzinie 11:00 w „Warsztacie”, Plac Konstytucji 4 (środa) oraz w Bibliotece im. ks. J. Twardowskiego, ul. Skoczylasa 9 na Pradze (czwartek). Informacje udzielane są również pod numerem telefonu 534-701-114.

Seniorze – twoje zdanie się liczy!

 

Źródło: zaczyn.org

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe