Świąteczne obżarstwo - jak radzić sobie z brakiem umiaru w jedzeniu?

Świąteczne obżarstwo - jak radzić sobie z brakiem umiaru w jedzeniu?
Drukuj Skomentuj

Świąteczne obżarstwo. Każdego roku obiecujemy sobie, że to już ostatni raz, kiedy spędziliśmy trzy dni przy stole niemal wyłącznie na jedzeniu. Obietnice te nie przekładają się jednak na rzeczywistość. Warto zrobić w tym roku wyjątek. Jak radzić sobie ze świątecznym obżarstwem? Podpowiadamy.

Świąteczne obżarstwo – co robić?


Polskie Boże Narodzenie wiąże się z przepychem na stołach. W wielu domach obowiązuje zasada, zgodnie z którą w Wigilię nie może zabraknąć żadnego z 12 dań wigilijnych. W święta również nasz stół jest zastawiony różnorodnymi potrawami – m.in. sałatkami, daniami w galarecie, mięsem w różnej formie itp. Nie sposób więc nie spróbować wszystkiego.


Tradycyjne polskie dania są tłuste. Warto więc w święta postawić na ich mniej kaloryczne wersje – na przykład mięso zastąpić warzywami. Warto również postawić na mniejszą liczbę potraw. Przyczynimy się również do niemarnowania jedzenia, które co roku po świętach wyrzucamy do śmieci.

 

Sprawdź także: Świąteczne turnusy dla seniorów. Oszczędź sobie przygotowań - wypocznij


Przypominamy również, że Święta Bożego Narodzenia wcale nie muszą być tylko spędzaniem czasu przy stole. A jeśli jednak przy stole – można robić przy nim coś innego niż tylko jeść. Duże rodziny powinny wziąć pod uwagę wspólne granie w gry planszowe czy karciane lub układanie puzzli. Kolejnym pomysłem na doskonałe spędzenie czasu jest oglądanie rodzinnych nagrań lub oglądanie zdjęć.


W święta doskonale sprawdzi się też nieco aktywniejszy wypoczynek. Warto wybrać się wspólnie na lodowisko lub chociażby spacer.

 


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!