Świąteczne turnusy dla seniorów. Oszczędź sobie przygotowań - wypocznij

Świąteczne turnusy dla seniorów. Oszczędź sobie przygotowań - wypocznij
Drukuj Skomentuj

Świąteczne turnusy dla seniorów to doskonały pomysł dla seniorów, którzy nie mają z kim spędzić Świąt Bożego Narodzenia lub po prostu chcą uniknąć długich i żmudnych przygotowań do rodzinnego świętowania. Warto jednak zaplanować taki urlop z odpowiednim wyprzedzeniem.

Świąteczne turnusy dla seniorów – jak zaplanować wyjazd?


Sanatoria, domy wypoczynkowe, a nawet biura podróży pomagają w zorganizowaniu świątecznych wyjazdów dla seniorów. Warto wybrać się na taki zaplanowany wypoczynek, by nie musieć martwić się o wyżywienie i atrakcje.

 

Sprawdź także: Wyjazd do sanatorium na NFZ. Ceny wywindowały w górę


Nie oznacza to jednak, że seniorzy, którzy decydują się na wyjazd, muszą rezygnować ze spędzenia świąt w gronie rodzinnym. Jeśli nie wybierzemy odpoczynku w sanatorium (w tym okresie możemy liczyć jedynie na wypoczynek prywatny), to warto wybrać się na taki zorganizowany wypoczynek wspólnie. Często na miejscu zastaniemy zorganizowaną wigilijną kolację i spędzimy miły czas w rodzinnym gronie bez wielkich przygotowań.

 

Świąteczne turnusy dla seniorów w sanatorium


Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowuje turnusy rehabilitacyjne. Oznacza to, że na świąteczny wypoczynek możemy udać się za dużo niszą kwotę. W tym celu musimy jednak złożyć wniosek w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Są one rozpatrywane w ciągu 30 dni. Następnie naszym zadaniem jest wybranie organizatora i miejsca pobytu. Dofinansowanie wynosi od 20 do 30 procent przeciętnego wynagrodzenia w kraju.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!