Dom Pomocy Społecznej im. Roba Inja

Dom Pomocy Społecznej im. Roba Inja
Telefon:
81751 57 72
Strona WWW:
www.dpsswidnik.pl

Lokalizacja:

Adres: Piasecka 240, Świdnik

Dom Pomocy Społecznej im. Roba Inja

Dom Pomocy Społecznej im. Roba Inja w Świdniku oferuje opiekę całodobową dla mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie. Miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w 2022 roku wynosi 4 482,00 zł. Do dyspozycji mieszkańców są cztery pawilony mieszkalne w pełni wyposażone w najbardziej potrzebny sprzęt. Co więcej nad zdrowiem i samopoczuciem pensjonariuszy czuwa doświadczona i wykwalifikowana kadra specjalistów w postaci terapeutów, psychologów, pedagogów, pielęgniarek, a także rehabilitantów. Każdy z mieszkańców traktowany jest indywidualnie z pełnym szacunkiem i zrozumieniem ludzkich potrzeb.


Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Świdniku
mogą rozwijać własne zainteresowania w pracowniach terapeutycznych m. in. plastycznej, kulinarnej. Nasz Dom posiada kącik do grillowania, boisko do piłki nożnej, altanę, ławeczki oraz alejki spacerowe. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Co więcej mieszkańcom domu pomaga się w kształtowaniu właściwych relacji między pensjonariuszami. Najważniejszym celem ośrodka jest zapewnienie mieszkańcom jak najlepszych warunków życia oraz rozwoju. Serdeczna i gościnna atmosfera sprawia, że każdy przebywający w domu czuje się w pełni komfortowo oraz bezpiecznie.

 

W DPS w Świdniku pracuje doświadczona i wykwalifikowana kadra specjalistów tj. terapeuci, psycholog, pedagog, opiekunowie, pielęgniarki, rehabilitant, dietetyk, kapelan. Nasi pracownicy gwarantują wysoką jakość usług.

 

Na naszą obecną działalność znaczący wpływ wywarła współpraca, nawiązana na początku lat dziewięćdziesiątych z holenderską fundacją "Samen Onderdak", z Aalten. Dzięki niej w 1993 roku powstał pierwszy, z trzech nowoczesnych pawilonów mieszkalnych. Ten dwukondygnacyjny budynek z użytkowanym podpiwniczeniem posiada kameralne pokoje mieszkalne, sale dzienne, wygodne zaplecze socjalne i techniczne. Na jego wzór powstawały kolejne budynki.

 

 

Wprowadzane i rozwijane przez nas rozwiązania umożliwiają wykształcenie właściwych relacji między mieszkańcami, służą rozwijaniu pożądanych postaw społecznych, zrozumieniu, przyjaźni i wzajemnej pomocy. Sprzyjają poprawie ich samodzielności i samoobsługi.

 

  • Dla kogo: dorosłych mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie
  • Liczba miejsc: 140