Dom Seniora Willa Wiosenna

Dom Seniora Willa Wiosenna
Telefon:
22887 77 00
Strona WWW:
www.careexperts.pl/willa-wiosenna

Lokalizacja:

Adres: Wiosenna 1, Święcice

Dom Seniora Willa Wiosenna

Dom Seniora Willa Wiosenna została stworzona z myślą o seniorach, które chcą nadal żyć aktywnie. Przyświęcała nam idea stworzenia przestrzeni, gdzie będą mogli znaleźć towarzystwo, realizować swoje pasje, rozwijać zainteresowania, a przy tym mieć poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia odpowiednie zaplecze, choćby medyczne. 

 

W Domu Seniora Willi Wiosennej zapewniamy opiekę pielęgniarską (całodobowa) i lekarską, rehabilitację pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów, możliwość wykonania kompleksowego przeglądu stanu zdrowia. Do dyspozycji mieszkańców jest wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny i grota solna.

 

Stwarzamy przestrzeń sprzyjającą integracji

Organizujemy ciekawe warsztaty, zajęcia terapeutyczne, spotkania tematyczne i wiele innych aktywności, które pozwalają aktywnie i przyjemnie spędzić czas z pozostałymi mieszkańcami. Zapewniamy bogaty wybór różnych aktywności i możliwość rozwoju indywidualnych pasji. 

 

Dajemy poczucie bezpieczeństwa

Mieszkańcy Willi Wiosenna mogą cieszyć się życiem bez obawy, że gdy zdarzy im się zasłabnąć lub gorzej poczuć nikogo nie będzie w pobliżu. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem seniorów przez całą dobę czuwa doświadczony i oddany personel.

 

Nasz dom jest niestandardowy

Jego charakter więcej ma wspólnego z sanatorium niż z domem opieki w tradycyjnym pojmowaniu tego określenia. Nie odbiera mieszkańcom poczucia niezależności. Wspiera ją, a nie ogranicza. Jednocześnie szczególnie troskliwe podejście personelu tworzy niezwykły: domowy i kameralny klimat.

 

Co nas wyróżnia?

O charakterze naszego domu decydują mieszkańcy. Mogą zaproponować zajęcia i aktywności, które ich interesują, wybrać współlokatora, który będzie miał podobne zainteresowania i przyzwyczajenia. 

Mamy grotę solną. Jej wyjątkowy mikroklimat korzystnie wpływa na zdrowie. Obecne w powietrzu mikroelementy poprawiają odporność organizmu, jego ogólne funkcjonowanie, działają odprężająco. 

Jesteśmy miejscem przyjaznym zwierzętom. Wiemy, że pies, kot czy inny zwierzak może być jak członek rodziny i że trudno jest go zostawiać, nawet na jakiś czas. Dlatego do naszego domu można przyjechać ze swoim pupilem.

 

Oferujemy bogaty wybór pobytów. Wśród nich:

 • Pobyty długoterminowe i czasowe
 • Pobyty rehabilitacyjno-wypoczynkowe (od 14 do 30 dni)
 • Pobyty diagnostyczne z kompleksowym przeglądem stanu zdrowia (14 dni)
 • Pobyty tematyczne
 • Bogaty kalendarz imprez okolicznościowych dla seniorów
 • Ofertę pobytów dla klubów seniora i uniwersytetów trzeciego wieku

 

Na miejscu zapewniamy:

 • Rehabilitację pod okiem doświadczonych terapeutów
 • Całodobową opieka pielęgniarska
 • Opiekę lekarską i wsparcie psychologa
 • Wybór aktywności dobrany do indywidualnych zainteresowań
 • Warsztaty kulinarne, rękodzieła i wiele innych
 • Wycieczki, wyjścia do teatru, opery, na wystawy itp.

 

Do dyspozycji naszych gości są:

 • Przytulne jedno i dwuosobowe pokoje z łazienkami
 • System przyzywowy w pokojach
 • Przestronna i jasna jadalnia
 • Bar i kawiarnia
 • Salon z podręczną i bogatą biblioteczką
 • Kącik gier towarzyskich (planszówki, billard, piłkarzyki)
 • Grota solna - nieograniczony dostęp
 • Sala fitness
 • Sala konferencyjna
 • Ogród

 

Ceny pobytu:

 • Miejsce w pokoju 2-osobowym: od 4300 zł/miesiąc
 • Miejsce w pokoju 1-osobowym: od 6000 zł/miesiąc

 

Lokalizacja i dojazd:
Ośrodek położony jest w Święcicach w bliskiej odległości od Warszawy (26 km). Miejsce jest świetnie skomunikowane ze stolicą, co zapewnia łatwy i szybki dojazd.

__________________________________________________________________

Dom Seniora Willa Wiosenna należy do firmy Care Experts, która oferuje klientom szeroki wachlarz usług opiekuńczych: opiekę domową (w tym pomoc asystentów i opiekunów osób starszych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i lekarzy), opiekę dzienną (w szczególności dla osób niesamodzielnych, cierpiących na demencję i Alzheimera) oraz opiekę stacjonarną w Domu Opieki Józefina w Józefowie pod Warszawą oraz w Willi Wiosenna w Święcicach.

 

__________________________________________________________________

 

Sytuacja epidemiczna w Polsce, a pobyty i nowe przyjęcia do domów opieki Care Experts

 

W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce, stworzyliśmy nową procedurę przyjęcia do naszych domów opieki, która ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pensjonariuszom:

 1. Każdy senior przed przyjęciem do domu opieki będzie miał wykonany test na obecność wirusa COVID-19.
 2. Następnie przez okres 7 dni podopieczny będzie przebywał w wydzielonej części domu opieki.
 3. Po tym okresie ponowimy u podopiecznego badanie pod kątem koronawirusa.
 4. Jeśli powtórny wynik również będzie ujemny, senior będzie mógł rozpocząć opiekę stacjonarna w naszym ośrodku.

 

Wdrożyliśmy również następujące działania, które mają zapewnić podopiecznym Domu Opieki Józefina oraz Domu Seniora Willa Wiosenna jak największe bezpieczeństwo w obecnej sytuacji:

 1. Dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia COVID-19 lub powracających ze szpitala wyznaczyliśmy przestrzeń do izolacji z osobnym węzłem sanitarnym i sprzętem medycznym, z oddelegowanym personelem do opieki. Postępowanie diagnostyczne w kierunku zakażenia SARS-CoV-2, w razie takiej konieczności, będzie uzgadniane z Sanepidem. Obecnie wykonane testy u pacjentów dały wyniki ujemne.
 2. Przeprowadziliśmy szkolenie dla personelu dotyczące wskazania do wykonywania testów w kierunku koronawirusa oraz zastosowania środków ochronnych.
 3. Ograniczyliśmy przepływ pracowników – dyżury opiekuńcze pełnią wyłącznie osoby pracujące tylko w naszych ośrodkach, a pielęgniarki dopuszczane są do pracy na podstawie indywidualnej analizy ryzyka.
 4. Wstrzymaliśmy możliwość odwiedzin oraz przesyłania paczek dla podopiecznych Domów Opieki. Poinformowaliśmy telefonicznie i mailowo rodziny podopiecznych o kondycji pensjonariuszy. Indywidualny kontakt jest oczekiwany i przyjmowany z ogromną wdzięcznością.
 5. Najpierw tymczasowo wstrzymaliśmy przyjęcia nowych podopiecznych do naszych ośrodków. Następnie wprowadziliśmy nową procedurę przyjęcia, mającą na celu uzyskanie pewności co do zdrowia nowych pensjonariuszy i bezpieczeństwa obecnych.
 6. Na bieżąco monitorujemy zmiany i nowości w obowiązujących schematach postępowania.

 

Zapewniamy, że nasi podopieczni są pod dobrą opieką, a codzienne życie i aktywności pensjonariuszy pozostały niezmienne.