Świętujemy 10. jubileusz targów VIVA SENIORZY! Sprawdź tegoroczne atrakcje

Świętujemy 10. jubileusz targów VIVA SENIORZY! Sprawdź tegoroczne atrakcje
Drukuj Skomentuj

Już za miesiąc, w dniach 25-26.10.2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się jubileuszowa 10. edycja targów VIVA SENIORZY. W programie targów moc atrakcji: koncerty, warsztaty, wykłady, turnieje gier towarzyskich.

Domyseniora.pl jest oficjalnym Patronem medialnym tego wydarzenia.

 

W niemal każdym europejskim kraju targi dla seniorów są imprezami o ugruntowanej renomie i tradycji, gromadzącymi setki wystawców i dziesiątki tysięcy zwiedzających. VIVA SENIORZY! to najstarsze i największe targi dla seniorów w Polsce. Międzynarodowe Targi Poznańskie współpracują przy ich organizacji z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.


Tegoroczna edycja targów będzie wyjątkowa. Z okazji jubileuszu targów w programie znajdą się w ciekawe wydarzenia i atrakcje, starannie dobrane i dopasowane do zainteresowań i potrzeb seniorów. Głównym jego punktem będą koncerty Grażyny BrodzińskiejHaliny Frąckowiak, przygotowane we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotował ponownie cieszące się dużym zainteresowaniem seniorów warsztaty i wykłady.

 

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość przygotowania sadzonek z liści różnych roślin, samodzielnego wykonania domków dla owadów i roślinnych lampionów. Będą mogli także poznać gatunki roślin zielarskich i ich zastosowanie. Jak zawsze organizator zadbał o aspekt edukacyjny imprezy. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad lekarzy i specjalistów, którzy opowiedzą o tym jak leczyć i zapobiegać najczęstszym chorobom wieku podeszłego.


Targi będą podzielone na cztery bloki tematyczne: aktywność, blok, w którym zaprezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, działalnością organizacji i klubów seniora, a także urodą i stylem; zdrowie - prezentacja produktów i usług, dostosowanych do potrzeb seniora; wiedza - część poświęcona edukacji i rozwojowi, a także blok dedykowany otoczeniu, podejmujący tematykę infrastruktury dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami, bezpiecznego domu, a także pomocy w życiu codziennym.


Targi VIVA SENIORZY! odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza potrwa dwa dni,
25-26.10.2019 r. w godzinach 10.00-17.00.

 

Bilety w przedsprzedaży można kupić na stronie internetowej www.tobilet.pl

 

Więcej informacji:

www.vivaseniorzy.pl

www.facebook.com/VivaSeniorzy

 

 

Kontakt dla zwiedzających:
Ewa Wysocka
tel. +48 691 029 067
e-mail: ewa.wysocka@grupamtp.pl

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe