Święty Mikołaj dla seniora!

Święty Mikołaj dla seniora!
Drukuj Skomentuj

Święta są jednym z najbardziej magicznych momentów w roku. Niestety wielu żyjących w ubóstwie seniorów, nie może pozwolić sobie na ich świętowanie. Z pomocą przychodzi inicjatywa: Święty Mikołaj dla seniora!

Święty Mikołaj przychodzi do seniorów!

 

W 2018 roku inicjatywa Święty Mikołaj dla seniora cieszyła się ogromną popularnością. Wtedy 1152 wspaniałych prezentów trafiło do 14 placówek na terenie całej Warszawy. Do pomocy zgłosiło się ponad 2000 osób z całej Polski i zza granicy. Szacowane wsparcie wyniosło nawet 150 tysięcy złotych. Rezultatem akcji był serdeczny uśmiech na twarzach tysięcy seniorów.

W 2019 roku udało się jeszcze zwiększyć działania Fundacji i w ten sposób pomóc 2001 seniorom w 23 placówkach na terenie Warszawy oraz  220 ludziom dotkniętym kryzysem bezdomności. Tym razem pomoc udzieliło ponad 4000 osób, a uzbierano wsparcie szacowane na  280 tysięcy złotych.

W 2020 roku powstał plan, aby akcja objęła jeszcze więcej seniorów. Celem jest dotarcie do 30 miast w 63 placówkach i pomoc ponad 4400 osobom

 

-Założenie było proste. Chcieliśmy, aby każda starsza osoba mogła przypomnieć sobie, jak w dzieciństwie pisała list do Świętego Mikołaja. A potem 6-go grudnia wyczekiwała upragnionego prezentu. Niesamowite jest to, jak te pragnienia z upływem lat nabrały pokory i skromności - tłumaczą organizatorzy akcji.

 

Sprawdź również: Jak zdrowo spędzić święta Bożego Narodzenia


W jaki sposób mogę pomóc?

 

Wystarczy wybrać jedną z potrzebujących osób, której list chwycił cię za serce i dostarczyć podarek na adres placówki seniora. Po wyborze listu, na podany adres e-mail, zostaną wysłane wszystkie niezbędne informacje. Możesz również wspomóc inicjatywę "Święty Mikołaj dla seniora" wpłacając datek. Więcej informacji na temat przekazania prezentu znajdziesz tutaj.


Jaki jest harmonogram akcji?

 

Harmonogram akcji jest nastepujący:

 

05.11.2020 - Listy udostępnione na platformie​

05.11. - 01.12.2020 - Dostarczenie prezentów przez darczyńców pod wskazany adres

06.12. – 24.12.2020  - finały inicjatywy

6.12. – 31.01.2021 - relacje z finałów inicjatywy (zdjęcia udostępnione na social mediach)

 

Sprawdź także: Zapomniane tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!