Sanatorium Uzdrowiskowe Energetyk w Świnoujściu

Sanatorium Uzdrowiskowe Energetyk w Świnoujściu
Telefon:
91321 24 83
Strona WWW:
www.su-energetyk.pl

Lokalizacja:

Adres: Żeromskiego 4, Świnoujście

Sanatorium Uzdrowiskowe Energetyk w Świnoujściu

Sanatorium Uzdrowiskowe Energetyk w Świnoujściu to ośrodek przy promenadzie, 70m od morza.

 

Świadczymy usługi:

    sanatoryjną (na skierowanie z NFZ)
    pobyty profilaktyczno – rehabilitacyjne,
    pobyty wypoczynkowe (hotelowe)
    Oferujemy pobyt w pokojach 1, 2, 3 i rodzinnych (4 osobowych).

 

Leczymy:

choroby serca i naczyń, nadciśnienie i niedociśnienie, miażdżyce tętnic, astmę, rozedmę płuc, nieżyty nosa, zatok i krtani, cukrzyce typu II nieinsulinozależną, tarczycę, choroby kobiece, wczesną cukrzycę, choroby reumatologiczne i dermatologiczne, otyłość oraz osteoporozę.

 

Sanatorium posiada własną stołówkę, kawiarnię, zakład fryzjerski, bazę zabiegową.


Wykonujemy następujące zabiegi:

 

Kąpiele: solankowa, IV-komorowa, perełkowa. Okłady borowinowe i parafinowe. Inhalacje solankowe. Pole magnetyczne. Laser, ultradźwięki, lampa solux i biotron. Elektrolecznictwo, interdyn, tera puls, krioterapia. Masaże: wirowy, podwodny, klasyczny, limfatyczny, wibracyjny i relaksacyjny na fotelu. Gimnastyka zbiorowa i indywidualna, siłownia.

 

 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Energetyk to jedna z nowocześniejszych placówek uzdrowiskowych w Polsce, położona w dzielnicy uzdrowiskowej miasta Świnoujścia.

 

Historia Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sanatorium Energetyk sięga roku 1962. Utworzone wówczas i konsekwentnie rozbudowywane przez kolejne lata w sercu strefy uzdrowiskowej Świnoujścia zakładowe sanatorium uzdrowiskowe, należące do Zrzeszenia Związków Zawodowych Energetyki, przeszło ewolucje stając się aktualnie samodzielną i samofinansującą się placówką leczniczą, specjalistycznym, uznanym i wieloprofilowym ośrodkiem, wpisanym w krajową sieć specjalistycznych placówek ochrony zdrowia.

 

W ośrodku stanowiącym jednolitą całość znajduje się:

- baza hotelowa: pokoje jedno i dwu-osobowe i trzy-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym / kabina prysznicowa. WC, umywalka/ wyposażonych w sprzęt RTV, telefon, lodówkę itp.;

- kompleks gastrnomiczno-żywieniowy realizujący diety zaordynowane przez lekarzy specjalistów, zgodnie z wytycznymi Instytutu Zdrowego Żywienia;

- zakład przyrodo-leczniczy, w którym prowadzi się zabiegi w zakresie.

 

Sanatorium Energetyk organizuje turnusy ogólnousprawniające z programem rekreacyjnym i specjalistyczne z programem psychoterapeutycznym dla następujących grup osób: a/ z chorobami układu krążenia b/ ze schorzeniami układu oddechowego oraz osób starszych, niepełnosprawnych z ogólnego stanu zdrowia. Ponadto Sanatorium "Energtyk" świadczy usługi lecznicze dla grup zorganizowanych w ramach umów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia, dla osób indywidualnych nie posiadających skierowań.

 

Na terenie ośrodka prowadzona jest działalność kuluralno-oświatowa, w ramach której istnieje możliwość organizowania różnego rodzaju imprez takich jak:

- wycieczki turystyczno-krajoznawcze m.in. do Szczecina, Kołobrzegu Kamienia Pomorskiego, po wyspie Wolin, do Berlina, Kopenhagi, Malme,

- imprezy kulturalno-rozrywkowe,

- wieczorki taneczne,

- ogniska.