Szpitale wznawiają zabiegi planowe. Od kiedy rozpocznie się leczenie?

Szpitale wznawiają zabiegi planowe. Od kiedy rozpocznie się leczenie?
Drukuj Skomentuj

Minister zdrowia Adam Niedzielski 26 kwietnia odwiedził Nałęczów – znaną w całej Polsce sanatoryjną miejscowość. Podczas tej wizyty zapowiedział zniesienie ograniczeń dotyczących zabiegów planowych w szpitalach.

"Dzisiaj inicjujemy bardzo ważny projekt dla zdrowia wszystkich Polaków, wszystkich tych, którzy mieli okazję przejść zakażenie Covid-19. Uruchamiamy program rehabilitacja postcovidowa w uzdrowiskach i zakładach rehabilitacji" - mówił szef resortu zdrowia podczas wizyty w Uzdrowisku Nałęczów.

 

Uzdrowiska w całym kraju będą pracować na najwyższych obrotach


Zapowiedział, że ministerstwo chce wykorzystać sieć uzdrowisk w całym kraju. Wszystkie uzdrowiska spełniające określone warunki, po zgłoszeniu do NFZ, będą mogły dołączyć do programu rehabilitacji postcovidowej.

 

Czytaj także: Profesjonalna rehabilitacja pocovidowa - teraz również w domu


"Odbudowa zdrowia po pandemii to nie jest tylko kwestia wychodzenia z Covid-19, to problem znacznie szerszy, bo niestety pandemia spowodowała również pewne zaniedbanie zdrowia publicznego" – mówił Adam Niedzielski.


Adam Niedzielski zwrócił uwagę na to, jak ważny jest powrót do normalnego leczenia. W związku z tym rząd planuje w ciągu najbliższych trzech miesięcy wrócić do organizacji leczenia w szpitalach w taki sposób, jak sprzed pandemii.

 

Sprawdź również: Komu przysługuje miejsce w DPS? Jak długo trzeba czekać na miejsce?

 

Wracają zabiegi planowe w szpitalach - od kiedy?

 

Co więcej, od 4 maja nastąpi zniesienie rekomendacji ograniczenia zabiegów planowych w szpitalach. Adam Niedzielski wyjaśniał tę sytuację, określając ją jako „smutną konieczność” związaną z tym, że wszystkie siły musiały być skierowane na walkę z koronawirusem w trzeciej fali.


"Teraz, kiedy fala odpuszcza, chcemy przerzucić środki i siły na leczenie w innych zakresach"
– mówił.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!