Wiadomości związane z hasłem "aktywność fizyczna osób starszych"

 • Joga dla aktywnych seniorów

  Joga dla aktywnych seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych jest receptą na dobre samopoczucie i zachowanie sprawności na długie lata. Na emeryturze warto otworzyć się na nowości, takie jak joga dla seniorów! Tych ćwiczeń powinni spróbować wszyscy aktywni po 50.!
 • Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Aktywność fizyczną zaleca się osobom w każdym wieku - również seniorom. Ważne jednak jest, by aktywność fizyczna była dobrana do Twoich możliwości. Czy więc seniorzy mogą ćwiczyć pilates? Owszem - jest to rodzaj ćwiczeń, które często zaleca się osobom po 60 roku życia. Sprawdź, dlaczego!
 • Cukrzyca - objawy i zapobieganie

  Cukrzyca - objawy i zapobieganie

  Według badań przeprowadzonych przez WHO, na cukrzycę choruje ponad 420 mln ludzi, z czego rocznie umiera ponad 1.6 mln osób, a u kolejnych 2 mln zgon jest silnie związany z obecnością tej choroby. W Polsce chorych jest ponad 3 mln. Jakie są przyczyny cukrzycy oraz jak jej przeciwdziałać?
 • Jesienne ćwiczenia dla seniora

  Jesienne ćwiczenia dla seniora

  Specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zachęcają seniorów do podejmowania aktywności fizycznej przez minimum 5 dni w tygodniu po 30 min. Wraz z wiekiem ciśnienie tętnicze zwiększa się, natomiast regularne treningi pozwalają je obniżyć, zmniejszając sztywność tętnic i poprawiając krążenie. Codzienna gimnastyka pozytywnie wpływa na wydolność fizyczną organizmu oraz na ogólną sprawność układu krążenia seniora.
 • Trzeci Wiek na Start: Olimpiada dla seniorów

  Trzeci Wiek na Start: Olimpiada dla seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych, to doskonały sposób na zachowanie sił witalnych przez długie lata. Jedną z takich możliwości jest udział w różnego rodzaju olimpiadach i zawodach przeznaczonych dla seniorów.
 • Zimowa Senioriada 2016 w Rabce-Zdroju

  Zimowa Senioriada 2016 w Rabce-Zdroju

  W Rabce-Zdroju już po raz trzeci zostanie zorganizowana Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu, przeznaczona dla słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z całego kraju. Zapisy już się rozpoczęły!
 • Najlepsze zimowe aktywności dla seniorów

  Najlepsze zimowe aktywności dla seniorów

  Zimą trudniej jest się zmobilizować do aktywności fizycznej. Niższa temperatura czy zachmurzone niebo – każda wymówka jest dobra aby nie wychodzić z domu. Jednak aktywny senior nie powinien rezygnować ze sportu. Podpowiadamy jakie zimowe aktywności będą najlepsze dla osób starszych.
 • Senior w olimpijskiej formie

  Senior w olimpijskiej formie

  Po 60. roku życia trudniej jest zmobilizować się do aktywności fizycznej. Odpowiedzią na brak motywacji może być program „Bądź w olimpijskiej formie” skierowany do osób starszych. Jest to nie tylko zachęta, ale również okazja, by ćwiczyć pod okiem mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza.
 • Szczyrk chodzi z kijkami!

  Szczyrk chodzi z kijkami!

  Na aktywnych seniorów ze Szczyrku cieka ciekawa propozycja aktywnego spędzania czasu. Związek Emerytów zaprasza ich na spacery z kijkami.
 • Olimpiada dla seniorów już w sierpniu!

  Olimpiada dla seniorów już w sierpniu!

  Aktywni seniorzy już rozpoczęli wielkie odliczanie do sierpniowych zawodów Warmia Mazury Senior Games. Impreza dedykowana jest zarówno zawodowcom, jak i amatorom, a jeden z najważniejszych wymogów, jaki trzeba spełnić, to ukończenie 45. roku życia.
 • Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  To już ostatni moment, by seniorzy, którzy chcą wziąć udział w organizowanych w Świeradowie-Zdroju zawodach, zgłosili swój udział! W najbliższą sobotę startuje trzecia edycja, skierowanej do osób w wieku 55+, imprezy Berliner Cup.
 • Aktywne wczasy dla seniora

  Aktywne wczasy dla seniora

  Współcześni seniorzy oczekują czegoś więcej, niż turnus rehabilitacyjny w sanatorium. Często szukają innych pomysłów na to, co robić na emeryturze. Jedną z propozycji może być udział w aktywnych wczasach dla osób starszych, które organizowane są w Porębie Wielkiej.
 • Slow Jogging sposobem na długowieczność?

  Slow Jogging sposobem na długowieczność?

  Panuje przekonanie, że to ludzie z Dalekiego Wschodu odkryli sposoby na długowieczność. Nie sposób się z tym nie zgodzić, patrząc, jak wielu seniorów praktykuje jogę czy tai-chi. Dziś to tych ćwiczeń dołącza japoński Slow Jogging, czyli aktywność fizyczna dla osób w każdym wieku, która zdobyła fanów na całym świecie.
 • Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu

  Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu

  Aktywni seniorzy z Wielkopolski mają szansę pokazać innym swoją pasję do uprawiania sportów. Już za kilka dni w Poznaniu stratuje I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat.
 • Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Aktywni seniorzy zrzeszeni w Uniwersytetach Trzeciego Wieku zorganizują pierwsze zimowe zawody sportowe dla osób starszych! Senioriada odbędzie się w malowniczej Rabce-Zdrój, które w przyszłym roku będzie obchodziło jubileusz istnienia uzdrowiska.
 • Jak zdrowo spędzić święta Bożego Narodzenia

  Jak zdrowo spędzić święta Bożego Narodzenia

  Święta Bożego Narodzenia trwają tylko dwa dni, ale są bardzo intensywne. Kilkugodzinne siedzenie przy suto zastawionym stole i próbowanie świątecznych smakołyków nie pozostaje bez wpływu na zdrowie seniora. Podpowiadamy więc jak zdrowo spędzić nadchodzące Święta.
 • Aqua aerobik dla zdrowia seniora

  Aqua aerobik dla zdrowia seniora

  Proces starzenia się jest nieunikniony, jednak prowadząc aktywny tryb życia można odsunąć jego negatywne objawy. Warto więc zadbać o sprawność fizyczną i zapisać się na zajęcia aqua aerobiku, które są świetną alternatywą dla ćwiczeń gimnastycznych dla seniorów.
 • Seniorze, przygotuj się do igrzysk!

  Seniorze, przygotuj się do igrzysk!

  Jesteś aktywnym seniorem, dla którego sport jest nieodłącznym elementem życia? Wykorzystaj swoje doświadczenia i przygotuj się do igrzysk dla osób starszych, które już w przyszłym roku odbędą się na Mazurach.
 • Seniorze, ćwicz w domu!

  Seniorze, ćwicz w domu!

  Regularna aktywność fizyczna w widoczny sposób poprawia jakość życia osób starszych. Ruch nie tylko ma wpływ na lepszą pracę mięśni, ale też dodaje energii i polepsza samopoczucie. Dlatego każdy aktywny senior powinien mieć zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu.
 • Ćwiczenia z piłką dla zdrowia seniora

  Ćwiczenia z piłką dla zdrowia seniora

  Co robić aby nawet na emeryturze cieszyć się sprawnością fizyczną? Każdy aktywny senior, któremu zależy na zachowaniu wigoru powinien zażywać ruchu, a jedną z możliwości są ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną. Korzyści z takiej gimnastyki jest wiele - od zdrowego kręgosłupa, aż do poprawy samopoczucia!
 • Tai-chi dla seniorów na czasie

  Tai-chi dla seniorów na czasie

  Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie! A mało które ćwiczenia dla seniorów dają tyle korzyści, co praktykowanie tai chi. Aktywność ta łączy bowiem medytację ze sportem, pomagając utrzymać osobom starszym świetną formę, zarówno psychiczną, jak i fizyczną.
 • Letnie aktywności osób starszych

  Letnie aktywności osób starszych

  Letnie miesiące to najlepszy moment na aktywność osób starszych. Można wtedy zacząć swoją przygodę ze sportem i zdrowym trybem życia. Jakich aktywności mogą próbować seniorzy?
 • Nordic Walking dla seniorów

  Nordic Walking dla seniorów

  Życie na emeryturze nie musi oznaczać zamykania się w domu! To czas na nowe wyzwania, aktywność fizyczną i hobby. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu jest Nordic Walking dla seniorów. Podpowiadamy w jaki sposób zacząć z nim przygodę!