Wiadomości związane z hasłem "aktywny senior"

 • Joga dla aktywnych seniorów

  Joga dla aktywnych seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych jest receptą na dobre samopoczucie i zachowanie sprawności na długie lata. Na emeryturze warto otworzyć się na nowości, takie jak joga dla seniorów! Tych ćwiczeń powinni spróbować wszyscy aktywni po 50.!
 • NIK negatywnie ocenił rządowy projekt aktywizujący seniorów

  NIK negatywnie ocenił rządowy projekt aktywizujący seniorów

  NIK skontrolował realizowany w latach 2013-2017 rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Celem programu było poprawa jakości i poziomu życia osób starszych poprzez aktywność społeczną. NIK negatywnie ocenił projekt, uznając, że nie osiągnął on zakładanego celu.
 • Aktywny Senior - zapraszamy na Warszawskie Dni Seniora 2019!

  Aktywny Senior - zapraszamy na Warszawskie Dni Seniora 2019!

  Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wraz z Fundacją Rozwoju Kinematografii organizuje już trzecią edycję projektu „Aktywny Senior” w ramach Warszawskich Dni Seniora. Cykl obejmuje pokazy kina plenerowego, spacery varsavianistyczne, spotkanie z kombatantem oraz potańcówkę międzypokoleniową.
 • Aktywizacja seniora - przykładowe aktywności dla seniorów w domu

  Aktywizacja seniora - przykładowe aktywności dla seniorów w domu

  W opiece nad seniorem ważne jest nie tylko wsparcie w codziennych czynnościach, ale też organizowanie mu czasu wolnego. Odpowiedni dobór zajęć może przyczynić się do poprawy sprawności fizycznej i intelektualnej. Szeroko rozumianą aktywizację seniora podejmuje się więc w klubach seniora, domach opieki, uniwersytetach trzeciego wieku i innych ośrodkach. W warunkach domowych również warto organizować seniorowi ciekawe aktywności! Podajemy przykładowe aktywności, które można zorganizować w domu.
 • Aktywny senior: najlepsze sporty wodne dla seniorów

  Aktywny senior: najlepsze sporty wodne dla seniorów

  Sporty wodne są wyjątkowe korzystne dla aktywnych seniorów. Woda zmniejsza ciężar zanurzonego ciała, co oznacza, że ćwiczenia wykonywane w wodzie mniej obciążają stawy i wykonuje je się łatwiej niż np. na sali fitness. Pływanie to sport zalecany osobom w każdym wieku - ale nie jest to jedyna opcja na aktywność fizyczną w wodzie! Warto sprawdzić ofertę zajęć okolicznych basenów i ośrodków sportowych, by wybrać najlepsze sporty wodne dla siebie.
 • Seniorzy i internet - o pokoleniu 60+ w sieci

  Seniorzy i internet - o pokoleniu 60+ w sieci

  Stereotypowo wiele osób jeszcze uważa, że seniorzy nie korzystają z internetu. Czy to prawda? Firma Gemius, z okazji 20-lecia swojego istnienia, przeprowadziła w kwietniu 2019 r. badania nad tym, jak trzy pokolenia korzystają z sieci: osoby 20+, 40+ i 60+. W naszym artykule skupimy się na ostatniej grupie - seniorów.
 • Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Aktywność fizyczną zaleca się osobom w każdym wieku - również seniorom. Ważne jednak jest, by aktywność fizyczna była dobrana do Twoich możliwości. Czy więc seniorzy mogą ćwiczyć pilates? Owszem - jest to rodzaj ćwiczeń, które często zaleca się osobom po 60 roku życia. Sprawdź, dlaczego!
 • Pokolenie Baby Boomers - jak przygotować ofertę na lato?

  Pokolenie Baby Boomers - jak przygotować ofertę na lato?

  W ostatnich latach da się zauważyć, że coraz więcej seniorów podróżuje. Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny… Jest to więc ostatni moment, by przygotować ofertę dla seniorów na lato! Jesteś właścicielem Domu Opieki oferującego pobyty czasowe lub ośrodka turystycznego? Pamiętaj o przygotowaniu ciekawej oferty dla pokolenia Baby Boomers!
 • Aktywny senior. Uniwersytety Trzeciego Wieku i Kluby Seniora na Lubelszczyźnie

  Aktywny senior. Uniwersytety Trzeciego Wieku i Kluby Seniora na Lubelszczyźnie

  Pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 1973 roku we Francji. Kolejny utworzono w Belgii. Polska była trzecim krajem na świecie, w którym zaczęły powstawać tego typu placówki. W 1975 roku przy warszawskim Centrum Kształcenia Podyplomowego powstał pierwszy w Polsce Uniwersytet Trzeciego Wieku, kształcąc seniorów w zakresie gerontologii. W latach 1975-1979 powstały kolejne Uniwersytety we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Opolu. Dziś przyjrzymy się miejscom, w których seniorzy mają możliwość kształcić się i aktywnie spędzać czas na Lubelszczyźnie.
 • Zajęcia dla aktywnych seniorów w Elblągu

  Zajęcia dla aktywnych seniorów w Elblągu

  Aktywni seniorzy długo cieszą się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. A najlepszą na to receptą jest odpowiednia dawka ruchu! Do osób starszych, które mieszkają w Elblągu, skierowany jest projekt „Ruch na wagę złota”.
 • Najlepsze zimowe aktywności dla seniorów

  Najlepsze zimowe aktywności dla seniorów

  Zimą trudniej jest się zmobilizować do aktywności fizycznej. Niższa temperatura czy zachmurzone niebo – każda wymówka jest dobra aby nie wychodzić z domu. Jednak aktywny senior nie powinien rezygnować ze sportu. Podpowiadamy jakie zimowe aktywności będą najlepsze dla osób starszych.
 • Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza seniorów

  Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza seniorów

  Muzeum Narodowe we Wrocławiu przygotowało interesującą propozycję dla wszystkich seniorów. Są to wykłady, które odbędą się już w najbliższą sobotę 3 października. Udział w nich jest darmowy.
 • 4 powody, aby zacząć ćwiczyć

  4 powody, aby zacząć ćwiczyć

  Nigdy nie jest za późno na aktywność fizyczną! Może na początku będzie trudno, jednak odpowiednie ćwiczenia dla seniorów potrafią zdziałać cuda. Warto sprawdzić, co można dzięki nim osiągnąć.
 • Sandomierskie Senioralia na koniec czerwca

  Sandomierskie Senioralia na koniec czerwca

  W ostatni dzień czerwca w Sandomierzu będzie wiele się działo, a to dzięki imprezie skierowanych do aktywnych seniorów. Sprawdźcie, co czeka osoby starsze na zorganizowanych specjalnie dla nich senioraliach!
 • Pomorski Piknik Seniora - po raz trzeci!

  Pomorski Piknik Seniora - po raz trzeci!

  Na aktywnych seniorów z Trójmiasta czeka trzecia edycja Pomorskiego Pikniku Seniora. Podczas imprezy osoby starsze będą mogły zasięgnąć bezpłatnych porad – z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa oraz zarządzania finansami.
 • Zajęcia sportowe dla aktywnych seniorów w Warszawie

  Zajęcia sportowe dla aktywnych seniorów w Warszawie

  Niemal przez całe lato, od 1 czerwca do 31 sierpnia, osoby starsze z Warszawy, które chciałyby zrobić coś dla siebie, mogą korzystać z bezpłatnych zajęć sportowych „Aktywni Seniorzy”. W programie między innymi pilates z elementami tańca.
 • Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Senioralia na stałe zapisały się w kalendarzach wydarzeń największych polskich miast. Kolejną imprezę dedykowaną seniorom organizuje również Łódź. II Łódzkie Senioralia rozpoczną się w połowie maja i będą obejmować tygodniowy cykl wydarzeń i atrakcji.
 • Kraków zaprasza na II Senioralia

  Kraków zaprasza na II Senioralia

  Osoby starsze mają swoje święto! Już po raz drugi w Krakowie odbędą się Ogólnopolskie Senioralia – wielkie wydarzenie dla wszystkich aktywnych seniorów.
 • Filmowy debiut seniorów z Warszawy

  Filmowy debiut seniorów z Warszawy

  „Seniorzy o sobie” to projekt filmowy skierowany do warszawskich seniorów, którzy przez kilka miesięcy pracowali nad swoimi pierwszymi filmami. Już za dwa tygodnie w Kinie Muranów odbędzie się pokaz ich debiutów reżyserskich!
 • Spotkanie małopolskich seniorów w Krakowie

  Spotkanie małopolskich seniorów w Krakowie

  Wielkimi krokami zbliżają się obchody Małopolskiego Dnia Seniora. W najbliższą sobotę w Krokowie będzie można spotkać się ze specjalistami, którzy doradzą, jak zdrowo żyć.
 • Senior w olimpijskiej formie

  Senior w olimpijskiej formie

  Po 60. roku życia trudniej jest zmobilizować się do aktywności fizycznej. Odpowiedzią na brak motywacji może być program „Bądź w olimpijskiej formie” skierowany do osób starszych. Jest to nie tylko zachęta, ale również okazja, by ćwiczyć pod okiem mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza.
 • Szczyrk chodzi z kijkami!

  Szczyrk chodzi z kijkami!

  Na aktywnych seniorów ze Szczyrku cieka ciekawa propozycja aktywnego spędzania czasu. Związek Emerytów zaprasza ich na spacery z kijkami.
 • Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora to wydarzenie, które adresowane jest do osób starszych i ich rodzin. W pierwszy październikowy weekend organizowane będą wydarzenia skierowane tylko do tej grupy wiekowej. Organizatorzy zapewniają, że będzie wiele się działo!
 • Weekend dla seniorów w Kazimierzu Dolnym

  Weekend dla seniorów w Kazimierzu Dolnym

  Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych polskich miasteczek. Będą mogli się o tym przekonać wszyscy seniorzy, którzy w ostatni weekend września wezmą udział w zorganizowanym przez Muzeum Nadwiślańskie „Weekendzie dla Seniorów”.
 • Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taniec to zdrowie? Będą mogli przekonać się aktywni seniorzy z Sopotu. Już w połowie września w mieście ruszają taneczne spotkania dla osób po 50.
 • Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Na naukę i rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno. Tym razem aktywni seniorzy z terenu Lubelszczyzny mogą odkryć w sobie zamiłowanie do poznawania historii. Pomogą im w tym warsztaty archeologiczne, które już niedługo rozpoczną się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
 • Olimpiada dla seniorów już w sierpniu!

  Olimpiada dla seniorów już w sierpniu!

  Aktywni seniorzy już rozpoczęli wielkie odliczanie do sierpniowych zawodów Warmia Mazury Senior Games. Impreza dedykowana jest zarówno zawodowcom, jak i amatorom, a jeden z najważniejszych wymogów, jaki trzeba spełnić, to ukończenie 45. roku życia.
 • Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  To już ostatni moment, by seniorzy, którzy chcą wziąć udział w organizowanych w Świeradowie-Zdroju zawodach, zgłosili swój udział! W najbliższą sobotę startuje trzecia edycja, skierowanej do osób w wieku 55+, imprezy Berliner Cup.
 • Parada Seniorów w Warszawie

  Parada Seniorów w Warszawie

  Już niedługo seniorzy z całej Polski będą mogli przyjechać do stolicy, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu, które zostało przygotowane specjalnie dla nich! Pod koniec czerwca ulicami Warszawy przemaszeruje Parada Seniorów, a po niej zostanie zorganizowany Piknik Pokoleń.
 • Kraków zaprasza na Senioralia!

  Kraków zaprasza na Senioralia!

  To będzie pierwsza tego typu impreza w Krakowie! Ogólnopolskie Senioralia 2014 to okazja do spotkania środowisk osób starszych z całej Polski i wspólnej, wspaniałej zabawy. Na jeden dzień seniorzy otrzymają otrzymają klucze do bram miasta!
 • Aktywne wczasy dla seniora

  Aktywne wczasy dla seniora

  Współcześni seniorzy oczekują czegoś więcej, niż turnus rehabilitacyjny w sanatorium. Często szukają innych pomysłów na to, co robić na emeryturze. Jedną z propozycji może być udział w aktywnych wczasach dla osób starszych, które organizowane są w Porębie Wielkiej.
 • Slow Jogging sposobem na długowieczność?

  Slow Jogging sposobem na długowieczność?

  Panuje przekonanie, że to ludzie z Dalekiego Wschodu odkryli sposoby na długowieczność. Nie sposób się z tym nie zgodzić, patrząc, jak wielu seniorów praktykuje jogę czy tai-chi. Dziś to tych ćwiczeń dołącza japoński Slow Jogging, czyli aktywność fizyczna dla osób w każdym wieku, która zdobyła fanów na całym świecie.
 • Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu

  Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu

  Aktywni seniorzy z Wielkopolski mają szansę pokazać innym swoją pasję do uprawiania sportów. Już za kilka dni w Poznaniu stratuje I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat.
 • Zajęcia komputerowe dla seniorów z Wrocławia

  Zajęcia komputerowe dla seniorów z Wrocławia

  Zajęcia komputerowe dla seniorów dają osobom starszym możliwość poszerzenia horyzontów, a przede wszystkim nabycia nowych umiejętności. Teraz mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli już 50 lat, mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnym projekcie Komputer sz@nsą dla osób +50 .
 • Wiosenne wakacje dla seniora

  Wiosenne wakacje dla seniora

  Wielu seniorów zastanawia się, co robić na emeryturze. Być może warto spełnić swoje marzenia o podróżowaniu? Umożliwiają to wiosenne oferty skierowane do osób starszych, które jednocześnie nie nadszarpną zbytnio portfela emeryta.
 • Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!

  Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!

  Życie na emeryturze otwiera przed seniorami wiele nowych możliwości. Koniec kariery zawodowej nie oznacza wcale, że trzeba zrezygnować z wyznaczania sobie odpowiedzialnych zadań. Pomóc w tym może nowa edycja projektu „Zdaniem Seniora”.
 • Kampania aktywizująca seniorów: „Seniorze masz wybór”

  Kampania aktywizująca seniorów: „Seniorze masz wybór”

  Po przejściu na emeryturę wiele osób zastanawia się, co zrobić z wolnym czasem, którego nagle jest w nadmiarze. Aby nie zamykać się w sobie i cieszyć pełnią życia, Centrum Inicjatyw Senioralnych przygotowało projekt „Seniorze, masz wybór”. Dzięki tej kampanii informacyjnej osoby w podeszłym wieku mogą lepiej zaplanować każdy dzień.
 • Targi Aktywni 50+ już w kwietniu 2014!

  Targi Aktywni 50+ już w kwietniu 2014!

  Na to wydarzenie czekają seniorzy z całego kraju - Targi Aktywni 50+ odbędą się już na początku kwietnia! Warto więc wybrać się w tym czasie do Poznania, by poznać najnowsze produkty i usługi, przeznaczone dla osób starszych.
 • Pomysły na rozgrzanie się po przemarznięciu

  Pomysły na rozgrzanie się po przemarznięciu

  Na zewnątrz coraz chłodniej, a przy ujemnych temperaturach bardzo łatwo o przemarznięcie. Jeśli nie zadbamy o rozgrzanie organizmu po powrocie do domu, możemy doświadczyć przykrych konsekwencji - kataru lub nawet przeziębienia. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, jak się rozgrzać i nie dać zimie!
 • Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Aktywni seniorzy zrzeszeni w Uniwersytetach Trzeciego Wieku zorganizują pierwsze zimowe zawody sportowe dla osób starszych! Senioriada odbędzie się w malowniczej Rabce-Zdrój, które w przyszłym roku będzie obchodziło jubileusz istnienia uzdrowiska.
 • Spotkania z kulturą w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Spotkania z kulturą w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Życie na emeryturze można wykorzystać na rozwijanie pasji i szukanie nowych zainteresowań. Seniorzy w Krakowie mogą na przykład wypróbować ofertę Nowohuckiej Akademii Seniora, która na grudzień i styczeń przygotowała cykl spotkań z kulturą.
 • Jak zdrowo spędzić święta Bożego Narodzenia

  Jak zdrowo spędzić święta Bożego Narodzenia

  Święta Bożego Narodzenia trwają tylko dwa dni, ale są bardzo intensywne. Kilkugodzinne siedzenie przy suto zastawionym stole i próbowanie świątecznych smakołyków nie pozostaje bez wpływu na zdrowie seniora. Podpowiadamy więc jak zdrowo spędzić nadchodzące Święta.
 • Aqua aerobik dla zdrowia seniora

  Aqua aerobik dla zdrowia seniora

  Proces starzenia się jest nieunikniony, jednak prowadząc aktywny tryb życia można odsunąć jego negatywne objawy. Warto więc zadbać o sprawność fizyczną i zapisać się na zajęcia aqua aerobiku, które są świetną alternatywą dla ćwiczeń gimnastycznych dla seniorów.
 • Seniorze, przygotuj się do igrzysk!

  Seniorze, przygotuj się do igrzysk!

  Jesteś aktywnym seniorem, dla którego sport jest nieodłącznym elementem życia? Wykorzystaj swoje doświadczenia i przygotuj się do igrzysk dla osób starszych, które już w przyszłym roku odbędą się na Mazurach.
 • Warsztaty twórczego pisania w Białymstoku

  Warsztaty twórczego pisania w Białymstoku

  Na rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno! Mogą się o tym przekonać aktywni seniorzy z Białegostoku, którzy w listopadzie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach twórczego pisania.
 • Seniorze, ćwicz w domu!

  Seniorze, ćwicz w domu!

  Regularna aktywność fizyczna w widoczny sposób poprawia jakość życia osób starszych. Ruch nie tylko ma wpływ na lepszą pracę mięśni, ale też dodaje energii i polepsza samopoczucie. Dlatego każdy aktywny senior powinien mieć zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu.
 • Targi dla seniorów w Sopocie

  Targi dla seniorów w Sopocie

  Sopockie Targi Seniora to propozycja nie tylko dla osób starszych, które mieszkają w okolicy. Udział w imprezie może wziąć każdy aktywny senior, chcący ciekawie spędzić nadchodzący weekend.
 • Bezpieczny senior zimą, czyli ochrona przed upadkiem

  Bezpieczny senior zimą, czyli ochrona przed upadkiem

  Chociaż jesień dopiero się zaczęła, to dobrze już teraz pomyśleć o bezpieczeństwie seniorów zimą. Trzeba pamiętać, że gdy spadnie śnieg a chodniki pokrywa warstwa lodu najłatwiej o upadek, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku. Czy można skutecznie się przed nim ochronić?
 • Październikowe Targi dla Seniora w Białymstoku

  Październikowe Targi dla Seniora w Białymstoku

  Seniorzy na czasie, którzy zainteresowani są nowinkami z dziedziny zdrowia, mody i urody nie mogą przegapić Podlaskich Targów Seniora, odbywających się w Białymstoku. Jest to największa impreza wystawiennicza w regionie, skierowana do osób po pięćdziesiątym roku życia.
 • Ćwiczenia z piłką dla zdrowia seniora

  Ćwiczenia z piłką dla zdrowia seniora

  Co robić aby nawet na emeryturze cieszyć się sprawnością fizyczną? Każdy aktywny senior, któremu zależy na zachowaniu wigoru powinien zażywać ruchu, a jedną z możliwości są ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną. Korzyści z takiej gimnastyki jest wiele - od zdrowego kręgosłupa, aż do poprawy samopoczucia!
 • Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Jesienią seniorzy z Małopolski mają szansę rozwijać zainteresowania i pasje. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Nowohucka Akademia Seniora. Zapisy właśnie się rozpoczęły!
 • Warsztaty dla seniorów

  Warsztaty dla seniorów "Seniorem być!"

  O tym, że życie na emeryturze jest ciekawe mogą przekonać się uczestnicy warsztatów dla seniorów "Seniorem być!". Na zajęciach, organizowanych przez warszawską Galerię Kordegarda i Fundację Nizio, do tej pory można było poznać technikę sitodruku i założyć profil na Facebooku. Co jeszcze czeka warszawskich seniorów?
 • Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Aktywni seniorzy we Wrocławiu wiedzą jak się bawić! Udowodnią to już za niespełna miesiąc, podczas Dni Seniora, kiedy to symbolicznie przejmą rządy nad miastem. Trwającą tydzień imprezę tradycyjnie już rozpocznie barwny "Marsz Kapeluszy", ale na uczestników czeka jeszcze wiele innych atrakcji.
 • Tai-chi dla seniorów na czasie

  Tai-chi dla seniorów na czasie

  Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie! A mało które ćwiczenia dla seniorów dają tyle korzyści, co praktykowanie tai chi. Aktywność ta łączy bowiem medytację ze sportem, pomagając utrzymać osobom starszym świetną formę, zarówno psychiczną, jak i fizyczną.
 • Agrowczasy w Małopolsce dla seniorów

  Agrowczasy w Małopolsce dla seniorów

  Zastanawiasz się co robić na emeryturze, kiedy jest dużo wolnego czasu? Wyjedź na agrowczasy w Małopolsce! Pomoże w tym program "Małopolska Wieś dla Seniorów", który przygotowała Sądecka Organizacja Turystyczna.
 • Letnie aktywności osób starszych

  Letnie aktywności osób starszych

  Letnie miesiące to najlepszy moment na aktywność osób starszych. Można wtedy zacząć swoją przygodę ze sportem i zdrowym trybem życia. Jakich aktywności mogą próbować seniorzy?
 • Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Żaden aktywny senior nie powinien rezygnować z przyjemności jaką daje wizyta w teatrze. W Warszawie umożliwia to między innymi program "Teatr Przyjazny Seniorom". Na czym dokładnie polega ta promocja?
 • Zajęcia komputerowe dla seniorów

  Zajęcia komputerowe dla seniorów

  Życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Warto realizować pasje, próbować nowych rzeczy i dokształcać się! Dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera dla seniorów, co otworzy przed nimi zupełnie nowy świat.
 • Nordic Walking dla seniorów

  Nordic Walking dla seniorów

  Życie na emeryturze nie musi oznaczać zamykania się w domu! To czas na nowe wyzwania, aktywność fizyczną i hobby. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu jest Nordic Walking dla seniorów. Podpowiadamy w jaki sposób zacząć z nim przygodę!
 • Najlepsze ćwiczenia dla osób starszych

  Najlepsze ćwiczenia dla osób starszych

  Zdrowie seniora zależy nie tylko od regularnych wizyt u lekarza i przyjmowania leków. Na dobre samopoczucie wpływ ma również aktywność fizyczna osób w podeszłym wieku. Przedstawiamy najlepsze ćwiczenia dla seniorów, które pomogą odzyskać wigor!
 • Spacer a zdrowie seniora

  Spacer a zdrowie seniora

  Korzystanie z dobrodziejstw natury i częste spędzanie czasu na świeżym powietrzu sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni! Nowe badania naukowców sugerują, że czasowe porzucenie technologii na rzecz wycieczek na łonie natury, pozwoli na silniejsze zaangażowanie w proces twórczego myślenia.
 • Dla kogo kluby seniora?

  Dla kogo kluby seniora?

  Kluby seniora to miejsce dla osób, które nadal są pełne pasji i zaangażowania. Każdy aktywny senior znajdzie tam bogatą ofertę zajęć, które zapełnią mu wolny czas.
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku

  Uniwersytety Trzeciego Wieku

  Starzenie społeczeństwa staje się faktem - maleje przyrost naturalny i przybywa ludzi w wieku poprodukcyjnym. Jednak wiele badań wskazuje, że starość nie oznacza tylko wieku biologicznego, ale również zmiany zachodzące w naszej psychice. Dlatego tak ważne jest by stale aktualizować wiedzę oraz uczestniczyć w procesach zachodzących w świecie. By jak najbardziej zaktywizować seniorów, należy zachęcać ich do udziału w Uniwersytetach Trzeciego Wieku.