Wiadomości związane z hasłem "co robić na emeryturze"

 • 4 powody, dla których seniorzy powinni czytać

  4 powody, dla których seniorzy powinni czytać

  Można przeczytać wiele artykułów, podkreślających wartość czytania dzieciom oraz zachęcania ich do samodzielnego sięgania po książki. Okazuje się jednak, że również seniorom może przynieść ono korzyści! Poniżej przedstawiamy 4 powody, dla których seniorzy powinni regularnie czytać książki lub artykuły w czasopismach.
 • Najlepsze zimowe aktywności dla seniorów

  Najlepsze zimowe aktywności dla seniorów

  Zimą trudniej jest się zmobilizować do aktywności fizycznej. Niższa temperatura czy zachmurzone niebo – każda wymówka jest dobra aby nie wychodzić z domu. Jednak aktywny senior nie powinien rezygnować ze sportu. Podpowiadamy jakie zimowe aktywności będą najlepsze dla osób starszych.
 • Szczyrk chodzi z kijkami!

  Szczyrk chodzi z kijkami!

  Na aktywnych seniorów ze Szczyrku cieka ciekawa propozycja aktywnego spędzania czasu. Związek Emerytów zaprasza ich na spacery z kijkami.
 • Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora to wydarzenie, które adresowane jest do osób starszych i ich rodzin. W pierwszy październikowy weekend organizowane będą wydarzenia skierowane tylko do tej grupy wiekowej. Organizatorzy zapewniają, że będzie wiele się działo!
 • Weekend dla seniorów w Kazimierzu Dolnym

  Weekend dla seniorów w Kazimierzu Dolnym

  Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych polskich miasteczek. Będą mogli się o tym przekonać wszyscy seniorzy, którzy w ostatni weekend września wezmą udział w zorganizowanym przez Muzeum Nadwiślańskie „Weekendzie dla Seniorów”.
 • Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taniec to zdrowie? Będą mogli przekonać się aktywni seniorzy z Sopotu. Już w połowie września w mieście ruszają taneczne spotkania dla osób po 50.
 • Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Na naukę i rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno. Tym razem aktywni seniorzy z terenu Lubelszczyzny mogą odkryć w sobie zamiłowanie do poznawania historii. Pomogą im w tym warsztaty archeologiczne, które już niedługo rozpoczną się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
 • Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  To już ostatni moment, by seniorzy, którzy chcą wziąć udział w organizowanych w Świeradowie-Zdroju zawodach, zgłosili swój udział! W najbliższą sobotę startuje trzecia edycja, skierowanej do osób w wieku 55+, imprezy Berliner Cup.
 • Parada Seniorów w Warszawie

  Parada Seniorów w Warszawie

  Już niedługo seniorzy z całej Polski będą mogli przyjechać do stolicy, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu, które zostało przygotowane specjalnie dla nich! Pod koniec czerwca ulicami Warszawy przemaszeruje Parada Seniorów, a po niej zostanie zorganizowany Piknik Pokoleń.
 • Kraków zaprasza na Senioralia!

  Kraków zaprasza na Senioralia!

  To będzie pierwsza tego typu impreza w Krakowie! Ogólnopolskie Senioralia 2014 to okazja do spotkania środowisk osób starszych z całej Polski i wspólnej, wspaniałej zabawy. Na jeden dzień seniorzy otrzymają otrzymają klucze do bram miasta!
 • Aktywne wczasy dla seniora

  Aktywne wczasy dla seniora

  Współcześni seniorzy oczekują czegoś więcej, niż turnus rehabilitacyjny w sanatorium. Często szukają innych pomysłów na to, co robić na emeryturze. Jedną z propozycji może być udział w aktywnych wczasach dla osób starszych, które organizowane są w Porębie Wielkiej.
 • Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu

  Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu

  Aktywni seniorzy z Wielkopolski mają szansę pokazać innym swoją pasję do uprawiania sportów. Już za kilka dni w Poznaniu stratuje I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat.
 • Zajęcia komputerowe dla seniorów z Wrocławia

  Zajęcia komputerowe dla seniorów z Wrocławia

  Zajęcia komputerowe dla seniorów dają osobom starszym możliwość poszerzenia horyzontów, a przede wszystkim nabycia nowych umiejętności. Teraz mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli już 50 lat, mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnym projekcie Komputer sz@nsą dla osób +50 .
 • Wiosenne wakacje dla seniora

  Wiosenne wakacje dla seniora

  Wielu seniorów zastanawia się, co robić na emeryturze. Być może warto spełnić swoje marzenia o podróżowaniu? Umożliwiają to wiosenne oferty skierowane do osób starszych, które jednocześnie nie nadszarpną zbytnio portfela emeryta.
 • Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!

  Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!

  Życie na emeryturze otwiera przed seniorami wiele nowych możliwości. Koniec kariery zawodowej nie oznacza wcale, że trzeba zrezygnować z wyznaczania sobie odpowiedzialnych zadań. Pomóc w tym może nowa edycja projektu „Zdaniem Seniora”.
 • Kampania aktywizująca seniorów: „Seniorze masz wybór”

  Kampania aktywizująca seniorów: „Seniorze masz wybór”

  Po przejściu na emeryturę wiele osób zastanawia się, co zrobić z wolnym czasem, którego nagle jest w nadmiarze. Aby nie zamykać się w sobie i cieszyć pełnią życia, Centrum Inicjatyw Senioralnych przygotowało projekt „Seniorze, masz wybór”. Dzięki tej kampanii informacyjnej osoby w podeszłym wieku mogą lepiej zaplanować każdy dzień.
 • Targi Aktywni 50+ już w kwietniu 2014!

  Targi Aktywni 50+ już w kwietniu 2014!

  Na to wydarzenie czekają seniorzy z całego kraju - Targi Aktywni 50+ odbędą się już na początku kwietnia! Warto więc wybrać się w tym czasie do Poznania, by poznać najnowsze produkty i usługi, przeznaczone dla osób starszych.
 • Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Aktywni seniorzy zrzeszeni w Uniwersytetach Trzeciego Wieku zorganizują pierwsze zimowe zawody sportowe dla osób starszych! Senioriada odbędzie się w malowniczej Rabce-Zdrój, które w przyszłym roku będzie obchodziło jubileusz istnienia uzdrowiska.
 • Spotkania z kulturą w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Spotkania z kulturą w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Życie na emeryturze można wykorzystać na rozwijanie pasji i szukanie nowych zainteresowań. Seniorzy w Krakowie mogą na przykład wypróbować ofertę Nowohuckiej Akademii Seniora, która na grudzień i styczeń przygotowała cykl spotkań z kulturą.
 • Seniorze, przygotuj się do igrzysk!

  Seniorze, przygotuj się do igrzysk!

  Jesteś aktywnym seniorem, dla którego sport jest nieodłącznym elementem życia? Wykorzystaj swoje doświadczenia i przygotuj się do igrzysk dla osób starszych, które już w przyszłym roku odbędą się na Mazurach.
 • Warsztaty twórczego pisania w Białymstoku

  Warsztaty twórczego pisania w Białymstoku

  Na rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno! Mogą się o tym przekonać aktywni seniorzy z Białegostoku, którzy w listopadzie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach twórczego pisania.
 • Targi dla seniorów w Sopocie

  Targi dla seniorów w Sopocie

  Sopockie Targi Seniora to propozycja nie tylko dla osób starszych, które mieszkają w okolicy. Udział w imprezie może wziąć każdy aktywny senior, chcący ciekawie spędzić nadchodzący weekend.
 • Październikowe Targi dla Seniora w Białymstoku

  Październikowe Targi dla Seniora w Białymstoku

  Seniorzy na czasie, którzy zainteresowani są nowinkami z dziedziny zdrowia, mody i urody nie mogą przegapić Podlaskich Targów Seniora, odbywających się w Białymstoku. Jest to największa impreza wystawiennicza w regionie, skierowana do osób po pięćdziesiątym roku życia.
 • Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Jesienią seniorzy z Małopolski mają szansę rozwijać zainteresowania i pasje. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Nowohucka Akademia Seniora. Zapisy właśnie się rozpoczęły!
 • Warsztaty dla seniorów

  Warsztaty dla seniorów "Seniorem być!"

  O tym, że życie na emeryturze jest ciekawe mogą przekonać się uczestnicy warsztatów dla seniorów "Seniorem być!". Na zajęciach, organizowanych przez warszawską Galerię Kordegarda i Fundację Nizio, do tej pory można było poznać technikę sitodruku i założyć profil na Facebooku. Co jeszcze czeka warszawskich seniorów?
 • Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Aktywni seniorzy we Wrocławiu wiedzą jak się bawić! Udowodnią to już za niespełna miesiąc, podczas Dni Seniora, kiedy to symbolicznie przejmą rządy nad miastem. Trwającą tydzień imprezę tradycyjnie już rozpocznie barwny "Marsz Kapeluszy", ale na uczestników czeka jeszcze wiele innych atrakcji.
 • Agrowczasy w Małopolsce dla seniorów

  Agrowczasy w Małopolsce dla seniorów

  Zastanawiasz się co robić na emeryturze, kiedy jest dużo wolnego czasu? Wyjedź na agrowczasy w Małopolsce! Pomoże w tym program "Małopolska Wieś dla Seniorów", który przygotowała Sądecka Organizacja Turystyczna.
 • Letnie aktywności osób starszych

  Letnie aktywności osób starszych

  Letnie miesiące to najlepszy moment na aktywność osób starszych. Można wtedy zacząć swoją przygodę ze sportem i zdrowym trybem życia. Jakich aktywności mogą próbować seniorzy?
 • Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Żaden aktywny senior nie powinien rezygnować z przyjemności jaką daje wizyta w teatrze. W Warszawie umożliwia to między innymi program "Teatr Przyjazny Seniorom". Na czym dokładnie polega ta promocja?
 • Zajęcia komputerowe dla seniorów

  Zajęcia komputerowe dla seniorów

  Życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Warto realizować pasje, próbować nowych rzeczy i dokształcać się! Dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera dla seniorów, co otworzy przed nimi zupełnie nowy świat.
 • Nordic Walking dla seniorów

  Nordic Walking dla seniorów

  Życie na emeryturze nie musi oznaczać zamykania się w domu! To czas na nowe wyzwania, aktywność fizyczną i hobby. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu jest Nordic Walking dla seniorów. Podpowiadamy w jaki sposób zacząć z nim przygodę!