Wiadomości związane z hasłem "dieta dla osób starszych"

 • Jak zadbać o zdrową dietę seniora?

  Jak zadbać o zdrową dietę seniora?

  Osoby starsze powinny zwracać szczególną uwagę na produkty, które znajdują się na ich stołach. Zdrowie seniorów zależy bowiem także od wartościowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków.
 • Wiosenna zdrowa dieta seniora

  Wiosenna zdrowa dieta seniora

  Gdy kończy się zima, każdy powinien pomyśleć o urozmaiceniu swojej diety. Prawidłowo zbilansowane posiłki nie tylko poprawią zdrowie seniora, ale polepszą też samopoczucie osób starszych. Czas na wiosenny zastrzyk energii!
 • Jadłospis seniora na gorący dzień

  Jadłospis seniora na gorący dzień

  Prognozy pogody na najbliższe miesiące ostrzegają przed upalnym i suchym latem. Grupą osób, dla których będzie to dość trudny czas są seniorzy, bowiem z wiekiem obniża się próg wrażliwości termicznej. Dla lepszego samopoczucia osób starszych w upalny dzień, trzeba zadbać o odpowiednią dietę, bo tylko w ten sposób organizm poradzi sobie z wysoką temperaturą.
 • Pomysły na rozgrzanie się po przemarznięciu

  Pomysły na rozgrzanie się po przemarznięciu

  Na zewnątrz coraz chłodniej, a przy ujemnych temperaturach bardzo łatwo o przemarznięcie. Jeśli nie zadbamy o rozgrzanie organizmu po powrocie do domu, możemy doświadczyć przykrych konsekwencji - kataru lub nawet przeziębienia. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, jak się rozgrzać i nie dać zimie!
 • Dieta seniora podczas przeziębienia

  Dieta seniora podczas przeziębienia

  Osoby starsze częściej zapadają na różnego rodzaju infekcje i przeziębienia. Dlatego gdy seniora dopadnie przeziębienie powinien lepiej o siebie zadbać i zmienić dietę. 
 • Jak zdrowo spędzić święta Bożego Narodzenia

  Jak zdrowo spędzić święta Bożego Narodzenia

  Święta Bożego Narodzenia trwają tylko dwa dni, ale są bardzo intensywne. Kilkugodzinne siedzenie przy suto zastawionym stole i próbowanie świątecznych smakołyków nie pozostaje bez wpływu na zdrowie seniora. Podpowiadamy więc jak zdrowo spędzić nadchodzące Święta.
 • Zimowa dieta seniora

  Zimowa dieta seniora

  Dieta osób starszych powinna być dostosowana do pory roku. W sezonie jesienno-zimowym organizm potrzebuje większej dawki energii, co nie oznacza jednak, że można do woli raczyć się kalorycznymi potrawami! Sprawdźmy jak powinna wyglądać zimowa dieta seniora.
 • Jak chronić wzrok jesienią

  Jak chronić wzrok jesienią

  Zmieniające się pory roku mają niebagatelny wpływ na stan zdrowia. Krótsze dni, mniej słońca, sztuczne oświetlenie i brak świeżych warzyw to teraz bardzo niebezpieczna dla oczu codzienność. Warto więc sprawdzić jak chronić wzrok jesienią!
 • Co senior powinien jeść latem

  Co senior powinien jeść latem

  Z biegiem lat coraz większą wagę powinniśmy przywiązywać do tego co i kiedy jemy. Swoją codzienną dietę warto dostosować do zmieniających się pór roku. Poznajmy więc odpowiedź na pytanie, co senior powinien jeść latem dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.
 • Recepta na młodość

  Recepta na młodość

  Mimo że czas płynie nieubłaganie, każdy chce jak najdłużej zachować młodzieńcze samopoczucie i radość życia. Aby opóźnić proces starzenia się, trzeba wprowadzić zmiany do codziennego życia. Jaka więc jest recepta na młodość?