Wiadomości związane z hasłem "dofinansowanie"

 • Jak uzyskać 500 plus na seniora?

  Jak uzyskać 500 plus na seniora?

  Od 1 października 2019 r. można starać się o 500 plus dla seniora, który jest niezdolny do samodzielnej egzystencji. Kto dokładnie może uzyskać to świadczenie? I jak uzyskać pomoc finansową? Podpowiadamy w artykule.
 • Komu przysługuje darmowy przejazd karetką?

  Komu przysługuje darmowy przejazd karetką?

  To stan zdrowia chorego decyduje, czy przejazd z domu do szpitala lub z jednej poradni do drugiej jest za darmo. Kiedy można dzwonić po karetkę? W jakich przypadkach transport sanitarny jest odpłatny? Sprawdź, komu przysługuje darmowy przejazd karetką.
 • Aparat słuchowy dla seniora - jak uzyskać dofinansowanie

  Aparat słuchowy dla seniora - jak uzyskać dofinansowanie

  Planujesz kupić aparat słuchowy? Pamiętaj, że możesz postarać się o dofinansowanie z NFZ. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, dofinansowanie do aparatu słuchowego przysługuje wszystkim ubezpieczonym. Przeczytaj, jak uzyskać dofinansowanie na aparat słuchowy dla seniora.
 • Program „Senior +”: rusza nabór ofert

  Program „Senior +”: rusza nabór ofert

  W ramach programu „Senior +” samorządy mogą ubiegać się o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Oferty można składać od 26 listopada; ostateczny termin to 4 stycznia 2019 r., do godz. 16:00. Na budżetu  planuje się przeznaczenie 80 mln złotych.