Wiadomości związane z hasłem "opieka medyczna"

 • Centrum zdrowia 75 plus - koncepcja na nowy projekt opieki nad seniorami

  Centrum zdrowia 75 plus - koncepcja na nowy projekt opieki nad seniorami

  Koncepcja projektu Centrum zdrowia 75 plus została zaprezentowana na konferencji "Centrum zdrowia 75 plus. Zdążyć przed demograficznym tsunami", która odbyła się w Warszawie 10 września 2019 r.  Zapowiedziano, że na początku 2020 roku ma być gotowy projekt ustawy w tej sprawie. Centrum zdrowia 75 plus jest planem przeorganizowania opieki nad seniorami poprzez zbudowanie sieci oddziałów geriatrycznych i centrów medycznych.
 • Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Domów seniora w Polsce jest coraz więcej i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Które z nich są najlepsze i jak wybrać godną zaufania placówkę dla osoby starszej, wymagającej całodobowej opieki medycznej?
 • Osiedla dla seniorów

  Osiedla dla seniorów

  Mimo że w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy osiedla dla seniorów mają wielu mieszkańców, w Polsce nadal toczą się dyskusje nad sensem takich inwestycji. Warto wiedzieć, że w takim miejscu oferowane jest nie tylko mieszkanie, ale również fachowa opieka i odpowiednia rehabilitacja. Osiedla dla emerytów mają być miejscem, gdzie starsze osoby będą się czuły swobodnie.