Wiadomości związane z hasłem "osoby starsze"

 • Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Z danych statystycznych wynika, że stałej pomocy oraz regularnej opieki w naszym kraju wymaga ponad 1.500.000 osób w wieku 65+. Alternetywą przeniesienia osoby starszej do obcego miejsca jest właśnie teleopieka. Najprostszy identyfikator poinformuje opiekunów o wyjściu z domu lub nocnym wstawaniu z łóżka.
 • Zajęcia dla aktywnych seniorów w Elblągu

  Zajęcia dla aktywnych seniorów w Elblągu

  Aktywni seniorzy długo cieszą się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. A najlepszą na to receptą jest odpowiednia dawka ruchu! Do osób starszych, które mieszkają w Elblągu, skierowany jest projekt „Ruch na wagę złota”.
 • We wrześniu pełna lista darmowych leków

  We wrześniu pełna lista darmowych leków

  Do 1 września Ministerstwo Zdrowia ma czas, by opublikować wykaz bezpłatnych leków dla seniorów. Wstępna lista już powstała i obejmuje ponad tysiąc preparatów i substancji czynnych.
 • Właściwości owocu granatu

  Właściwości owocu granatu

  Aby odpowiednio dbać o zdrowie seniora, warto sięgać po owoc granatu. Jego lecznicze właściwości wykorzystywane były przez chińskich lekarzy już przed tysiącami lat. Na czym polega fenomen owoców granatu?
 • Dzienny dom opieki medycznej - nowy projekt dla seniorów

  Dzienny dom opieki medycznej - nowy projekt dla seniorów

  Dzienne domy opieki medycznej dla osób starszych z powodzeniem działają na zachodzie Europy. Teraz program ten wprowadza polskie Ministerstwo Zdrowia. Na razie na przyjęcie pierwszych pacjentów szykuje się sześć ośrodków.
 • W Lublinie odbędą się Senioralia!

  W Lublinie odbędą się Senioralia!

  Tegoroczna edycja Lubelskich Dni Seniora będzie już piątą z kolei! Będzie to okazja do tego, by osoby starsze mogły wyraźnie zaznaczyć swoją obecność w społeczeństwie – świetnie się przy tym bawiąc.
 • Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2016

  Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2016

  Nic tak nie łączy pokoleń jak dobra zabawa! Ten wniosek musieli wyciągnąć organizatorzy warszawskiej Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń. W tym roku odbędą się już po raz trzeci!
 • Trzeci Wiek na Start: Olimpiada dla seniorów

  Trzeci Wiek na Start: Olimpiada dla seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych, to doskonały sposób na zachowanie sił witalnych przez długie lata. Jedną z takich możliwości jest udział w różnego rodzaju olimpiadach i zawodach przeznaczonych dla seniorów.
 • Będą darmowe leki dla seniorów

  Będą darmowe leki dla seniorów

  Wydatki związane z zakupem leków to duże obciążenie dla budżetu seniorów. Teraz jednak ma się to zmienić za sprawą nowej ustawy, którą niedawno przyjął sejm. Dzięki niej osoby starsze będą mogły otrzymywać bezpłatne leki.
 • Zimowa Senioriada 2016 w Rabce-Zdroju

  Zimowa Senioriada 2016 w Rabce-Zdroju

  W Rabce-Zdroju już po raz trzeci zostanie zorganizowana Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu, przeznaczona dla słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z całego kraju. Zapisy już się rozpoczęły!
 • W Lublinie powstał nowy klub seniora

  W Lublinie powstał nowy klub seniora

  Lubelscy seniorzy zyskali nowe miejsce, w którym mogą spotykać się i korzystać z bezpłatnych zajęć. Udział w spotkaniach to świetny sposób na aktywizację osób starszych.
 • Badanie sytuacji osób starszych w Giżycku

  Badanie sytuacji osób starszych w Giżycku

  W Giżycku właśnie rozpoczęło się pierwsze w historii badanie sytuacji bytowej osób po 60. roku życia. Celem jest ustalenie odpowiedniej polityki zdrowotnej w stosunku do giżyckich seniorów.
 • Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia 2015

  Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia 2015

  Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia jest inicjatywą, w której biorą udział polski i zagraniczne autorytety. Zaproszeni goście będą dyskutować o roli, jaką osoby starsze będą miały do spełnienia w zmieniającym się społeczeństwie.
 • 4 powody, aby zacząć ćwiczyć

  4 powody, aby zacząć ćwiczyć

  Nigdy nie jest za późno na aktywność fizyczną! Może na początku będzie trudno, jednak odpowiednie ćwiczenia dla seniorów potrafią zdziałać cuda. Warto sprawdzić, co można dzięki nim osiągnąć.
 • Zajęcia komputerowe dla śląskich seniorów

  Zajęcia komputerowe dla śląskich seniorów

  Specjalnie dla śląskich seniorów FAJNA Spółdzielnia Socjalna przygotowała szkolenie z obsługi tabletu oraz internetu. W bezpłatnych zajęciach mogą brać udział osoby, które ukończyły 60 lat.
 • Lublin wprowadził Kartę Seniora

  Lublin wprowadził Kartę Seniora

  Lubelska Karta Seniora ma umożliwić osobom starszym, mieszkającym na terenie miasta, rozwijanie swoich pasji i ułatwić aktywne spędzanie. Jej wydawanie właśnie się rozpoczęło.
 • Żurawina i jej właściwości dla zdrowia seniora

  Żurawina i jej właściwości dla zdrowia seniora

  Żurawina jest prawdziwą bombą witaminową, którą warto lepiej poznać. Ma przez to dobry wpływ na zdrowie seniora, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca czy infekcji dróg moczowych.
 • Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Łódzkie Dni Seniora już w maju!

  Senioralia na stałe zapisały się w kalendarzach wydarzeń największych polskich miast. Kolejną imprezę dedykowaną seniorom organizuje również Łódź. II Łódzkie Senioralia rozpoczną się w połowie maja i będą obejmować tygodniowy cykl wydarzeń i atrakcji.
 • Kraków zaprasza na II Senioralia

  Kraków zaprasza na II Senioralia

  Osoby starsze mają swoje święto! Już po raz drugi w Krakowie odbędą się Ogólnopolskie Senioralia – wielkie wydarzenie dla wszystkich aktywnych seniorów.
 • Miód i jego zdrowotne właściwości

  Miód i jego zdrowotne właściwości

  Aby na dłużej zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie, seniorzy powinni sięgać po naturalne produkty. Do jednych z najlepszych zalicza się miód! Jest bowiem nie tylko smaczny, ale jego lecznicze właściwości są doskonale wpływają na zdrowie seniora.
 • Kwas acetylosalicylowy dla zdrowia seniorki?

  Kwas acetylosalicylowy dla zdrowia seniorki?

  Kwas acetylosalicylowy – nazwa brzmi co najmniej obco, ale tak naprawdę to stara, sprawdzona aspiryna. Osoby starsze nadal chętnie po nią sięgają w przypadku bólu głowy, jednak naukowcy odkrywają coraz to nowej jej właściwości dla zdrowia seniorów.
 • Spotkanie małopolskich seniorów w Krakowie

  Spotkanie małopolskich seniorów w Krakowie

  Wielkimi krokami zbliżają się obchody Małopolskiego Dnia Seniora. W najbliższą sobotę w Krokowie będzie można spotkać się ze specjalistami, którzy doradzą, jak zdrowo żyć.
 • Jak uniknąć zimowej infekcji

  Jak uniknąć zimowej infekcji

  Zimą problemem osób starszych są nie tylko oblodzone chodniki i chłód, ale również obniżona odporność. Jest ona główną przyczyną infekcji, która dla organizmu seniora może być bardzo niebezpieczna. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, by nie dać się żadnym chorobom i w pełni cieszyć urokami zimy, zapominając o przypadłościach.
 • Warszawski „Kongres Zdrowego Starzenia”

  Warszawski „Kongres Zdrowego Starzenia”

  Dotychczas osoby starsze były grupą, o której niewiele się mówiło. Na szczęście potrzeby seniorów zaczynają zauważać osoby na najwyższych szczeblach władzy, którzy już w najbliższych dniach spotkają się, by omówić strategię wdrożenia długofalowej polityki senioralnej.
 • Internet dla seniorów

  Internet dla seniorów

  Badania Koalicji "Dojrz@łość w sieci" przeprowadzone na osobach w wieku od 50+ wykazały, że Internet znacznie poprawia i zmienia jakość życia. Internet dla seniorów to źródło użytecznych informacji oraz możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.
 • Opieka nad osobami starszymi

  Opieka nad osobami starszymi

  Zamierzasz podjąć się opieki nad starszą osobą i masz wątpliwości? To zupełnie naturalne. Obawy pojawiają się zawsze, tym bardziej, gdy bierzemy na siebie taką odpowiedzialność. Są jednak rzeczy, na które musisz być przygotowany...
 • Stulatkiem być

  Stulatkiem być

  Długość naszego życia zależy od wielu czynników. Uwarunkowania genetyczne przyczyniają się do tego ile lat przeżyjemy, jednak to styl życia oraz nawyki żywieniowe mają decydujący wpływ na to czy będziemy się cieszyć długą jesienią życia i być szczęśliwym stulatkiem .
 • Dieta po pięćdziesiątce

  Dieta po pięćdziesiątce

  Czasami wystarczy kilka drobnych zmian by zauważyć efekty. Dzisiaj przedstawiamy bardzo proste sposoby na to, jak bez wysiłku pomóc sobie w walce ze zbędnymi kilogramami. 
 • Domy seniora czy opiekunka?

  Domy seniora czy opiekunka?

  Życie często zmusza nas do podejmowania trudnych decycji. Jedną z nich jest ta dotycząca przyszłości naszych rodziców, w momencie gdy przestają oni sobie radzić sami. Co zrobić gdy nie jesteśmy w stanie się nimi zająć?