Wiadomości związane z hasłem "osoby starsze w społeczeństwie"

 • Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Z danych statystycznych wynika, że stałej pomocy oraz regularnej opieki w naszym kraju wymaga ponad 1.500.000 osób w wieku 65+. Alternetywą przeniesienia osoby starszej do obcego miejsca jest właśnie teleopieka. Najprostszy identyfikator poinformuje opiekunów o wyjściu z domu lub nocnym wstawaniu z łóżka.
 • W Lublinie odbędą się Senioralia!

  W Lublinie odbędą się Senioralia!

  Tegoroczna edycja Lubelskich Dni Seniora będzie już piątą z kolei! Będzie to okazja do tego, by osoby starsze mogły wyraźnie zaznaczyć swoją obecność w społeczeństwie – świetnie się przy tym bawiąc.
 • Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2016

  Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2016

  Nic tak nie łączy pokoleń jak dobra zabawa! Ten wniosek musieli wyciągnąć organizatorzy warszawskiej Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń. W tym roku odbędą się już po raz trzeci!
 • W Lublinie powstał nowy klub seniora

  W Lublinie powstał nowy klub seniora

  Lubelscy seniorzy zyskali nowe miejsce, w którym mogą spotykać się i korzystać z bezpłatnych zajęć. Udział w spotkaniach to świetny sposób na aktywizację osób starszych.
 • Badanie sytuacji osób starszych w Giżycku

  Badanie sytuacji osób starszych w Giżycku

  W Giżycku właśnie rozpoczęło się pierwsze w historii badanie sytuacji bytowej osób po 60. roku życia. Celem jest ustalenie odpowiedniej polityki zdrowotnej w stosunku do giżyckich seniorów.
 • Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia 2015

  Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia 2015

  Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia jest inicjatywą, w której biorą udział polski i zagraniczne autorytety. Zaproszeni goście będą dyskutować o roli, jaką osoby starsze będą miały do spełnienia w zmieniającym się społeczeństwie.
 • Warszawski „Kongres Zdrowego Starzenia”

  Warszawski „Kongres Zdrowego Starzenia”

  Dotychczas osoby starsze były grupą, o której niewiele się mówiło. Na szczęście potrzeby seniorów zaczynają zauważać osoby na najwyższych szczeblach władzy, którzy już w najbliższych dniach spotkają się, by omówić strategię wdrożenia długofalowej polityki senioralnej.
 • Jak nie paść ofiarą oszustwa

  Jak nie paść ofiarą oszustwa

  Osoby starsze należą do grupy, która jest najbardziej narażona na działanie oszustów. Budzący zaufanie, sympatyczni ludzie, często bez mrugnięcia okiem, mogą pozbawić oszczędności całego życia. Jak się przed tym ustrzec?