Wiadomości związane z hasłem "proces starzenia się"

 • Jedzenie ryb pomaga w zdrowym starzeniu się

  Jedzenie ryb pomaga w zdrowym starzeniu się

  Kwasy omega 3 pochodzących z ryb i owoców morza mogą zmniejszyć ryzyko niezdrowego starzenia się aż o 24 % - tak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Tufts Univeristy w Bostonie, opublikowanych na łamach The British Medical Journal .
 • Cynamon i jego właściwości zdrowotne

  Cynamon i jego właściwości zdrowotne

  Cynamon ma w swojej kuchni niemal każdy. Przyprawa jest ceniona ze względu na swoje walory smakowe, podnoszące jakość dań. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że cynamon może wpłynąć nie tylko na podniebienie, ale również zdrowie seniora!
 • Borowina dla zdrowia seniora

  Borowina dla zdrowia seniora

  Borowina jest po prostu nieoceniona jeśli chodzi o zdrowie seniora. Osoby starsze, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi, powinny wypróbować zabiegi borowinowe. Są one szczególnie pomocne w przypadku reumatyzmu i schorzeń stawów.
 • 5 sposobów jak zapobiec udarowi

  5 sposobów jak zapobiec udarowi

  Osoby w podeszłym wieku to grupa, która jest szczególnie narażona na wystąpienie udaru mózgu. Jednak nie tylko wiek należy uznać za czynnik ryzyka. Równie duży wpływ na zdrowie seniora ma tryb jego życia. Na szczęście zapobieganie udarowi mózgu nie jest trudne – wystarczy odrobina chęci i silnej woli.
 • Właściwości żeń-szenia dla zdrowia seniora

  Właściwości żeń-szenia dla zdrowia seniora

  Panuje powszechne przekonanie, że korzeń żeń-szenia to odpowiedź na wiele zdrowotnych problemów osób starszych. Czy rzeczywiście można uznać tę roślinę za niemal idealną? Przekonajmy się, jakie ma właściwości i czy tak dobrze wpływa na zdrowie seniora.
 • Borówki i ich lecznicze właściwości

  Borówki i ich lecznicze właściwości

  Borówka, a właściwie jej amerykańska odmiana, ma dobroczynny wpływ na zdrowie seniora i jego dobre samopoczucie. Jest to jedna z tych naturalnych pigułek młodości, których nie sposób przedawkować.
 • 4 sposoby na poprawę pamięci seniora

  4 sposoby na poprawę pamięci seniora

  Wraz z wiekiem pogarsza się nie tylko zdrowie ale również pamięć osób starszych. Na szczęście temu procesowi można skutecznie przeciwdziałać, stosując kilka prostych sposobów na poprawę pamięci seniora.
 • Co na ból stawów seniora

  Co na ból stawów seniora

  Wraz z wiekiem zwiększają się problemy osób starszych związane ze sprawnością stawów. Często towarzyszy temu ból, który bardzo utrudnia poruszanie się. Czy można znaleźć skuteczny sposób na ból stawów seniora?
 • Terapia ultradźwiękami dla zdrowia seniora

  Terapia ultradźwiękami dla zdrowia seniora

  Ultradźwięki to wysokie fale dźwiękowe, których częstotliwość nie jest słyszalna dla człowieka. Ich właściwości są szeroko wykorzystywane w medycynie na wielu płaszczyznach - od diagnostyki po profilaktykę. Terapia ultradźwiękami to także prawdziwy ratunek dla zdrowia seniora.
 • Starzenie się - jak sobie z nim poradzić

  Starzenie się - jak sobie z nim poradzić

  Starzenie się to nieodłączny element naszego życia, który kiedyś nastąpi. Pomimo że ciało wykazuje różne oznaki upływającego czasu i pojawiają się problemy zdrowotne, starość może być pogodna i szczęśliwa. Dużo zależy od naszego nastawienie oraz tego czy zaakceptujemy wszystkie fizyczne i psychiczne zmiany.
 • Ochrona przed upadkiem osób starszych

  Ochrona przed upadkiem osób starszych

  Każdy upadek dla osoby po 65 roku życia może mieć poważne konsekwencje. Często prowadzi do złamań wymagających długiej i męczącej rekonwalescencji. Dlatego też wiedza o tym jak ochronić się przed upadkiem jest ważna nie tylko dla osób starszych, ale również ich opiekunów.
 • Recepta na młodość

  Recepta na młodość

  Mimo że czas płynie nieubłaganie, każdy chce jak najdłużej zachować młodzieńcze samopoczucie i radość życia. Aby opóźnić proces starzenia się, trzeba wprowadzić zmiany do codziennego życia. Jaka więc jest recepta na młodość?