Wiadomości związane z hasłem "recepta na młodość"

 • Joga dla aktywnych seniorów

  Joga dla aktywnych seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych jest receptą na dobre samopoczucie i zachowanie sprawności na długie lata. Na emeryturze warto otworzyć się na nowości, takie jak joga dla seniorów! Tych ćwiczeń powinni spróbować wszyscy aktywni po 50.!
 • Cynamon i jego właściwości zdrowotne

  Cynamon i jego właściwości zdrowotne

  Cynamon ma w swojej kuchni niemal każdy. Przyprawa jest ceniona ze względu na swoje walory smakowe, podnoszące jakość dań. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że cynamon może wpłynąć nie tylko na podniebienie, ale również zdrowie seniora!
 • 4 powody, aby zacząć ćwiczyć

  4 powody, aby zacząć ćwiczyć

  Nigdy nie jest za późno na aktywność fizyczną! Może na początku będzie trudno, jednak odpowiednie ćwiczenia dla seniorów potrafią zdziałać cuda. Warto sprawdzić, co można dzięki nim osiągnąć.
 • Borowina dla zdrowia seniora

  Borowina dla zdrowia seniora

  Borowina jest po prostu nieoceniona jeśli chodzi o zdrowie seniora. Osoby starsze, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi, powinny wypróbować zabiegi borowinowe. Są one szczególnie pomocne w przypadku reumatyzmu i schorzeń stawów.
 • Slow Jogging sposobem na długowieczność?

  Slow Jogging sposobem na długowieczność?

  Panuje przekonanie, że to ludzie z Dalekiego Wschodu odkryli sposoby na długowieczność. Nie sposób się z tym nie zgodzić, patrząc, jak wielu seniorów praktykuje jogę czy tai-chi. Dziś to tych ćwiczeń dołącza japoński Slow Jogging, czyli aktywność fizyczna dla osób w każdym wieku, która zdobyła fanów na całym świecie.
 • Borówki i ich lecznicze właściwości

  Borówki i ich lecznicze właściwości

  Borówka, a właściwie jej amerykańska odmiana, ma dobroczynny wpływ na zdrowie seniora i jego dobre samopoczucie. Jest to jedna z tych naturalnych pigułek młodości, których nie sposób przedawkować.
 • Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Aktywni seniorzy we Wrocławiu wiedzą jak się bawić! Udowodnią to już za niespełna miesiąc, podczas Dni Seniora, kiedy to symbolicznie przejmą rządy nad miastem. Trwającą tydzień imprezę tradycyjnie już rozpocznie barwny "Marsz Kapeluszy", ale na uczestników czeka jeszcze wiele innych atrakcji.
 • Tai-chi dla seniorów na czasie

  Tai-chi dla seniorów na czasie

  Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie! A mało które ćwiczenia dla seniorów dają tyle korzyści, co praktykowanie tai chi. Aktywność ta łączy bowiem medytację ze sportem, pomagając utrzymać osobom starszym świetną formę, zarówno psychiczną, jak i fizyczną.
 • Letnie aktywności osób starszych

  Letnie aktywności osób starszych

  Letnie miesiące to najlepszy moment na aktywność osób starszych. Można wtedy zacząć swoją przygodę ze sportem i zdrowym trybem życia. Jakich aktywności mogą próbować seniorzy?
 • Recepta na młodość

  Recepta na młodość

  Mimo że czas płynie nieubłaganie, każdy chce jak najdłużej zachować młodzieńcze samopoczucie i radość życia. Aby opóźnić proces starzenia się, trzeba wprowadzić zmiany do codziennego życia. Jaka więc jest recepta na młodość?