Wiadomości związane z hasłem "rehabilitacja osób starszych"

 • Jak zostać fizjoterapeutą? Fizjoterapia w geriatrii

  Jak zostać fizjoterapeutą? Fizjoterapia w geriatrii

  8 września obchodzimy Światowy Dzień Fizjoterapii. Fizjoterapia to metoda leczenia, która ma na celu zahamowanie postępów choroby oraz odzyskanie sprawności fizycznej po powrocie do zdrowia. Może ona przynieść szczególnie dużo korzyści seniorom. Jak wygląda fizjoterapia w geriatrii? I jak można zostać fizjoterapeutą?
 • Rehabilitacja w ramach NFZ - jak ją załatwić?

  Rehabilitacja w ramach NFZ - jak ją załatwić?

  Rehabilitacja lecznicza wchodzi w skład świadczeń, które mogą być finansowane przez NFZ. Może być udzielana w warunkach ambulatoryjnych, warunkach domowych, ośrodku lub oddziale dziennym albo też w warunkach stacjonarnych. Sprawdź, jaki rodzaj pomocy Ci przysługuje i jak załatwić rehabilitację w ramach NFZ.
 • Rusza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Poznaniu!

  Rusza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Poznaniu!

  Od 1 czerwca w Poznaniu rusza miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, która zaoferuje mieszkańcom wypożyczenie wózków, kuli i lasek inwalidzkich, balkoników, chodzików, łóżek rehabilitacyjnych, materacy przeciwodleżynowych, wodoodpornych pokrowców, oraz inhalatorów. Projekt realizowany jest wspólnie przez Miasto Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej i ma na celu niesienie pomocy osobom, których sytuacja zdrowotna wymaga natychmiastowego wsparcia.