Wiadomości związane z hasłem "senior"

 • Rozwój osobisty seniora w domu opieki. To warto wiedzieć!

  Rozwój osobisty seniora w domu opieki. To warto wiedzieć!

  Właściwe zagospodarowanie czasu wolnego jest kluczem do podniesienia jakości życia na emeryturze. Stymulowanie aktywności seniorów to zadanie, które stoi dziś nie tylko przed opiekunami, ale również przed różnymi placówkami skupiającymi osoby starsze. Jak wygląda możliwość rozwoju osobistego seniora w domu opieki? O tym w artykule.
 • Seniorzy w reklamach

  Seniorzy w reklamach

  W tym roku Zalando pokusiło się o wykorzystanie wizerunku seniorów w swojej kampanii świątecznej. Z ubiegłych lat z kolei pamiętamy sympatycznego starszego pana, który podjął się nauki angielskiego - czyli spot Allegro. Poza tym jednak w kampaniach świątecznych 2018 roku głównie widzieliśmy osoby młode. Zaskakujące jest, jak bardzo jeszcze w Polsce pokutuje przekonanie, że kult młodości pokazywany w reklamach będzie również interesujący dla osób dojrzałych. Dlatego też seniorzy w reklamach kojarzą nam się głównie z reklamami produktów medycznych oraz rehabilitacyjnych.
 • Demencja starcza - jak jej zapobiegać?

  Demencja starcza - jak jej zapobiegać?

  Pod koniec października naukowcy z Florida State University w Tallahassee w The Journals of Gerontology opublikowali badania, z którego wynika, że samotność u seniorów grozi demencją. Okazuje się, że u osób osamotnionych ryzyko rozwoju otępienia starczego może być aż o 40 % wyższe w porównaniu do osób, którzy czują się odizolowani. Warto przy tym zaznaczyć, że znaczenie miało indywidualna ocena poziomu izolacji od otoczenia.
 • Rozwody na emeryturze

  Rozwody na emeryturze

  Przyczyn rozpadających się związków jest tyle, ile rozwodzących się małżeństw. Z jednej strony coraz częstsze są rozpowy zdarzają się coraz częściej, nawet u osób z 20-, 30-letnim stażem. Z drugiej strony, wiele par decyduje się zostać w zwiąku, który nie przynosi im satysfakcji. Jakie są przyczyny rozstań lub rozpadu związków seniorów?
 • Dzień Seniora w ZUS

  Dzień Seniora w ZUS

  W piątek 26 października 2018 r. w oddziałach ZUS w różnych miastach zostanie zorganizowany Dzień Seniora . Akcja odbędzie się pod hasłem Aktywnie i bezpiecznie . Seniorzy będą mogli zapytać eksperów ZUS o kwestie emerytalne oraz specjalistów instytucji partnerskich o różne programy wsparcia dla seniorów.
 • Ogrzewanie domów powodem powstawania pożarów

  Ogrzewanie domów powodem powstawania pożarów

  W tym miesiącu rozpoczęliśmy miesiąc grzewczy, a co za tym idzie - wzrosło ryzyko powstawania pożarów w domach i mieszkaniach. Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, liczba takich zajść rośnie z roku na rok: w 2017 było ich o 4,5 tysiąca więcej niż pięć lat temu.
 • Depresja u seniora

  Depresja u seniora

  Już niedługo, bo 10 października , odbędzie się Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego . Akcja skupia uwagę przede wszystkim na globalnym wymiarze zdrowia psychicznego, w tym na problemie rozpoznawanym we wszystkich krajach: depresji. Warto pamiętać, że jest to choroba, która może dotyczyć osoby w każdym wieku - również seniorów.
 • Aktywność fizyczna po 50.

  Aktywność fizyczna po 50.

  Ukończenie 50 lat wcale nie oznacza, że mamy na bok odstawić wszelkie ćwiczenia. Wręcz przeciwnie, Twoje ciało właśnie w tym wieku potrzebuje ruchu, by jak najdłużej ciszyć się zdrowiem i dobrą formą.