Wiadomości związane z hasłem "senior"

 • Seniorzy w reklamach

  Seniorzy w reklamach

  W tym roku Zalando pokusiło się o wykorzystanie wizerunku seniorów w swojej kampanii świątecznej. Z ubiegłych lat z kolei pamiętamy sympatycznego starszego pana, który podjął się nauki angielskiego - czyli spot Allegro. Poza tym jednak w kampaniach świątecznych 2018 roku głównie widzieliśmy osoby młode. Zaskakujące jest, jak bardzo jeszcze w Polsce pokutuje przekonanie, że kult młodości pokazywany w reklamach będzie również interesujący dla osób dojrzałych. Dlatego też seniorzy w reklamach kojarzą nam się głównie z reklamami produktów medycznych oraz rehabilitacyjnych.
 • Demencja starcza - jak jej zapobiegać?

  Demencja starcza - jak jej zapobiegać?

  Pod koniec października naukowcy z Florida State University w Tallahassee w The Journals of Gerontology opublikowali badania, z którego wynika, że samotność u seniorów grozi demencją. Okazuje się, że u osób osamotnionych ryzyko rozwoju otępienia starczego może być aż o 40 % wyższe w porównaniu do osób, którzy czują się odizolowani. Warto przy tym zaznaczyć, że znaczenie miało indywidualna ocena poziomu izolacji od otoczenia.
 • Rozwody na emeryturze

  Rozwody na emeryturze

  Przyczyn rozpadających się związków jest tyle, ile rozwodzących się małżeństw. Z jednej strony coraz częstsze są rozpowy zdarzają się coraz częściej, nawet u osób z 20-, 30-letnim stażem. Z drugiej strony, wiele par decyduje się zostać w zwiąku, który nie przynosi im satysfakcji. Jakie są przyczyny rozstań lub rozpadu związków seniorów?
 • Dzień Seniora w ZUS

  Dzień Seniora w ZUS

  W piątek 26 października 2018 r. w oddziałach ZUS w różnych miastach zostanie zorganizowany Dzień Seniora . Akcja odbędzie się pod hasłem Aktywnie i bezpiecznie . Seniorzy będą mogli zapytać eksperów ZUS o kwestie emerytalne oraz specjalistów instytucji partnerskich o różne programy wsparcia dla seniorów.
 • Ogrzewanie domów powodem powstawania pożarów

  Ogrzewanie domów powodem powstawania pożarów

  W tym miesiącu rozpoczęliśmy miesiąc grzewczy, a co za tym idzie - wzrosło ryzyko powstawania pożarów w domach i mieszkaniach. Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, liczba takich zajść rośnie z roku na rok: w 2017 było ich o 4,5 tysiąca więcej niż pięć lat temu.
 • Depresja u seniora

  Depresja u seniora

  Już niedługo, bo 10 października , odbędzie się Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego . Akcja skupia uwagę przede wszystkim na globalnym wymiarze zdrowia psychicznego, w tym na problemie rozpoznawanym we wszystkich krajach: depresji. Warto pamiętać, że jest to choroba, która może dotyczyć osoby w każdym wieku - również seniorów.
 • Aktywność fizyczna po 50.

  Aktywność fizyczna po 50.

  Ukończenie 50 lat wcale nie oznacza, że mamy na bok odstawić wszelkie ćwiczenia. Wręcz przeciwnie, Twoje ciało właśnie w tym wieku potrzebuje ruchu, by jak najdłużej ciszyć się zdrowiem i dobrą formą.